آغا خان کیست و آغا خانی چیست؟

آغا خان لقب امام و پیشوای طایفه‌‌ای آغا خانی (بزرگترین شاخه شیعه اسماعیلیه) میباشد. شهزاده کریم حسینی (متولد 13 دسامبر 1936 در جنیو) چهارمین آغا خان و چهل و نهمین امام فرقه اسماعیلیه میباشد که در 11 جولای 1957 به عمر 20 سالگی به اساس وصیت پدر بزرگش به این مقام رسیده است.

این طایفه دارای عقاید و افکاری خاصی میباشد که جزئی از آن از مذهب شیعه گرفته شده و دیگر آن از اجتهادات آغا خان میباشد. طایفه‌یی آغاخانی تا خیلی وقت یک منهج مبهمی داشت که اساس ویا عقاید علنی ویا نوشته‌یی در دسترس عامه نداشت تا حقیقت آنرا بدانند بدین لحاظ خیلی‌ها مشکل بود تا عقاید وآراء آنانرا درک کرد اما با مرور زمان بعضی نوشته‌ها و بعضی کتاب‌های این طایفه نشر شده وبدسترس عامه قرار گرفته است.

به زعم وگمان طایفهء آغا خانی، قرآن کریم محدود به یک زمان ومکان خاص بوده و یک پیام جهانی که شامل حال هر کس در هر کجا و هر وقت باشد نیست لهذا برای مسلمانانی که بعد از عصر رسول الله صلی الله علیه وسلم زندگی میکنند قرآن اساس دین و مذهب و نتیجتا قابل عمل نمی‌باشد.

این طایفه به این عقیده اند که رهبر روحانی آنان آغا خان خود قرآن زنده، گشتنده و سخن گوینده است و فرمان‌های دینی وی –هرچه باشد- برای مسلمانان عصر حاضر هدایت و رهنمایی است.

صاحبان این عقیده کاملاً در تضاد با مبدأ عقیده بر انقطاع وحی بعد از وفات رسول اکرم صلی الله علیه وسلم قرار داشته و معتقد اند که سلسله وحی تا کنون جاری می‌باشد.

آغا خان رسماً خود را به عنوان «مظهر الهی در روی زمین» اعلان کرده است. منظور از «مظهر» درین طایفه «بدیل و یا مثنی» میباشد، و همین سبب میشود که اتباع اسماعیلی برای آغا خان سجده میکنند و بدین کار اساسی‌ترین و عمده‌ترین بخش عقیده اسلامی را زیر پا می‌گذارند، اما اینکه آغاخان پاهای زنان اتباع خودرا میبوسد رمز مبهمی است که تا فعلاً سبب آن آشکار نشده است که آیا این کار صبغه‌یی دینی دارد ویا اینکه آغاخان بخاطر اشباع نفس چنین طریقه‌یی را اختیار کرده است.

آغا خانیان مأمور و مکلف بر ادای نماز، روزه و ادای حج نیستند. آنها نماز را با بعضی دعاهای شرک آمیز که روزانه سه بار تکرار می‌گردد تبدیل نموده اند، چنانچه حج آنان عبارت از مشرف شدن به دیدار شخص آغا خان میباشد.

آغا خان و‌ افراد خاص وی صلاحیت دارند که گناهان اتباع خود را مورد بخشش قرار دهند. آغاخانیان تعلیم شده اند که آنها در روز آخرت در مورد گناهانی که از طرف آغاخان و افراد خاص آن در «جماعت خانه‌ها» مورد بخشش قرار گرفته شده است مواخذه نمی‌شوند.

اگر به عقیده صلاحیت معاف کردن گناهان دقت صورت گیرد به نظر میرسد که در دین مبین اسلام یگانه مرجع بخشش گناهان همانا ذات الهی بوده و هیچ کس دیگر به شمول پیامبران حق بخشش گناهان را ندارند، بدین لحاظ میتوان گفت که آغا خان چنانچه گذشت خودرا بدیل الله سبحانه وتعالی در روی زمین می‌داند.

ابهامات در عقیده آغاخانیان سبب میشود که اکثر آنان خیلی‌ها به آسانی در دام شکار نصرانیان و یا بودائیان می افتند. داعیان نصرانیت و یا بودائیت به سرعت خیلی‌ها زیاد مصروف دعوت اسماعیلیان بسوی مسیحیت و یا بودائیت می‌باشند و به آسانی در میان اسماعیلیان به نظر می‌خورند.

دختر آغا خان «زهره آغاخان» که با یکی از جوانان مسیحی ازدواج کرده است دروازه تقلید را بر روی دختران جوان آغاخانی باز نموده است زیرا آنان نیز می‌خواهند که قدمی بر قدم مقدس یکی از اهل بیت رهبر روحانی و امام زمان خود بگذارند. به اساس این مذهب والدین حق منع کردن دختران خودرا که خواهش ازدواج با غیر مسلمان را داشته باشند ندارند.

آغاخانیان معتقد اند که هر آنچه را که الله جل جلاله برای مسلمانان حرام قرار داده است برای آنان حلال است. سود خوردن توسط شورای خاص اسماعیلیان که بنام «طریقه» یاد میشود با صدور دستوری حلال قرار داده شده است. این امر باعث شده است که موسسه قرض دهی «انکشاف اقتصادی آغا خان» که جهت قرض دادن به محتاجین در بدل سود توسط آغا خان تأسیس گردیده است موفقیت چشمگیری داشته باشد.

برنامه‌های مشابهی برای قرض دهی مسلمانان در بدل سود در بیشتر مناطق افغانستان، تاجکستان و پاکستان توسط این موسسه به شکل خیلی‌ها سریع جریان دارد و مورد قبول همگانی قرار گرفته است.

اکثر مسلمانان خصوصاً طبقۀ علماء مسلمانان از افکار، عقاید و اعمال غیر اسلامی این مذهب که فعلاً تقریباً دو ملیون اتباع را بخود جلب کرده است بی خبر، غافل و یا در حالت تغافل اند. رهبر و پیشوای روحانی این طایفه مدعی است که وی پیشوای بیشتر از پانزده ملیون اسماعیلی میباشد چنانچه ادعا میکند که او جانشین مستقیم رسول الله صلی الله علیه وسلم میباشد.

چنانچه یاد آوری شد در گذشته خیلی ها مشکل بود که کتاب و یا مرجع دقیق و معتبری در مورد این طایفه بدست آورد، اما حالا این چنین نیست، دو کتاب معتبر این مذهب و یک صفحه انترنتی بزرگ (www.theismaili.org) که مشتمل بر افکار و فرمانهای آغا خان میباشد در دسترس همگانی قرار دارد. قابل یاد آوریست که این صفحه طوری سازماندهی شده است که خیلی ها مشکل است که عقاید اسماعلیه و یا فرق میان آنان و مسلمانان را از لابلای آن دریافت.

حالا برای مسلمانان خصوصاً طبقه حاکم و داعیان هیچ عذری در برابر الله سبحانه وتعالی باقی نمانده است که چرا گمراهان اسماعیلی را که نا خود آگاه به این فرقه گمراه پیوسته اند بسوی دین بر حق الهی دعوت و رهنمایی ننموده و آنان را از این شرک و بیراهه بسوی نور و وحدانیت نمی کشانند.

آغا خان با همکاری بعضی موسسات و کشورهای اروپایی بزرگترین برنامه انکشافی را در جهان تحت عنوان «برنامه انکشافی آغا خان» آغاز کرده است. این برنامه موسسات خیلی‌ها بزرگ منفعوی و رایگان را در بر می‌گیرد. این برنامه خیلی‌ها سریع و موثر در افغانستان، تاجکستان، پاکستان، بنگله دیش، هندوستان، تنزانیا، یوگندا و کینیا مشغول به کار است.

عموماً ترکیز بیشتر آغا خان و یا آغاخانی بر مناطق دور دستی است که بنا بر مشکلات اقتصادی و اجتماعی توانایی بدست آوردن یک لقمه عیش را ندارند، آنان با حیله و نیرنگ‌های گوناگون مسلمانان را فریب داده و به این ترتیب آنان را از دین اسلام خارج کرده و در دین حیوانیت، شکم‌پرستی و دنیا پرستی آغا خانی داخل می‌کنند.

چنانچه آغاخان با کمک و تعاون کشورهای غربی فعلاً برنامه‌یی را مبنی بر برپا ساختن سرزمین آغاخانی طرح ریزی کرده است، این سرزمین شامل بعضی مناطق کوهستانی افغانستان، پاکستان و تاجکستان می‌باشد. تحت این برنامه بعضی مناطق بدخشان افغانستان و تاجکستان با بعضی مناطق کوهستانی چترال و گلگت پاکستان با هم یکجا شده و کشور آغاخانی بوجود می‌آید.

در افغانستان، آغاخان برنامه‌هایی خیلی‌ها بزرگ دیگری تحت پوشش تعلیم، همکاری با خانواده‌های بی بضاعت، همکاری با زنان خانه نشین، و تأسیس شبکه‌های مخابراتی را راه اندازی کرده است. ولایت بامیان و گرد و نواح آن مستقیماً تحت یورش این طایفه گمراه قرار دارد. بزرگترین پروگرام موسسه آغاخان در افغانستان تحت پوشش تلفونهای همراه بنام «روشن» که بزرگترین شرکت مخابراتی در افغانستان میباشد فعالیت دارد، و همچنان بعضی مکاتب و مدارس طور مستقیم از طریق آغا خان در افغانستان خصوصاً در مناطق ذکر شده تمویل میگردد. و تنها در شهر کابل نیز چندین کتابخانه عامه تاسیس نموده اند. طبق آمار بدست رسیده تا به حال این موسسه مبلغ 700 ملیون دالر امریکایی را در برنامه‌های مسمی به انکشاف در افغانستان به مصرف رسانیده است.

در پاکستان سکتور تعلیم و تربیه به آغاخان سپرده شد، موسسه تعلیمی آغا خان مسئول این برنامه‌های نصاب تعلیمی این کشور را مراجعه کرده و خیلی ها تغییرات مطابق به اصول خود را در آن درج کردند. با بدست آمدن این موقع آغا خان توانست بنیاد یک دانشگاه خیلی ها بزرگ را نیز در سال 1983 با سرمایه‌گزاری یک بلیون دالر امریکایی درین کشور بگذارد. این دانشگاه فعلا شکل بین المللی را بخود گرفته ودر یازده کشور (پاکستان، افغانستان، کینیا، تنزانیا، یوگندا، سوریه، مصر و انگلستان) شاخه‌های مختلف دارد.

قبل ازین این موسسه توجه کامل بر اقتصاد پاکستان داشت، بدین لحاظ دست‌درازی در اقتصاد این کشور دارد. این طایفه بطور ظاهر بر علاوه صدها موسسات کوچک سهم‌های بیشتر یکی از بزرگترین بانکهای پاکستان بنام «بنک حبیب» را از آن خود ساخته است.

بزرگترین برنامه این موسسه در پاکستان تحت پوشش «شفاخانه (بیمارستان) آغا خان» فعال بوده که مرکز آن در شهر کراچی و تقریباً در همه نقاط این کشور نمایندگی‌های جداگانه دارد. درین بیمارستان، که مجهز به سامان آلات و تجهیزات طبی خیلی‌ها پیشرفته میباشد که دیگر بیمارستان‌های منطقه از آن عاری است، بیمارهای شیعه خصوصاً اسماعیلی وآغا خانی بطور رایگان و یا با قیمت خیلی اندک مورد تداوی و علاج قرار می‌گیرند بر عکس بیماران سنی در بدل مبالغ خیلی‌ها بزرگ و احیاناً طاقت فرسا مورد علاج قرار می‌گیرند.

در کشور تاجکستان نیز اقتصاد این کشور تقریبا در دام این موسسه افتاده است.

تحت پوشش اجتماعی، اقتصادی و انکشافی که موسسات کوچک تحت این برنامه‌یی بزرگ اجراء میکنند طایفه‌یی آغا خانی مقبولیت زیادی را در میان مردمان مناطق ذکر شده کسب کرده است.

منبع: http://aqeedeh.net/?id=110&artid=150

Advertisements

70 پاسخ

 1. موضوعات که در این جا نوشته شده است کاملا درست نمی باشد فلهذا اشخاص که این نوشته ها را نوشته نموده است عاری از دروغ است

 2. آغا خان شخصی است که جهان را ازنظر انسانیت مینگرد نه از نظر ملیت و مذهب. او یگانه شخصی در جهان است که کمک های انسان دوستانه و بشر دوستانه اش به سراسر جهان چه در قاره آسیا و چه در اروپا به بینوایان یکسان میباشد .
  اشخاصی که این موضوعات را نوشته اند کاملا بی اساس بوده و خود آن شخص یک آدم تفرقه انداز در دین مبین اسلام میباشد.

 3. at first sallam for the author of this messages and after that i would like to tell this guy that if we are claiming that wer are muslim so we have to follow from Holy Quran . i Holy Quran God sent mesage for all human in the world that you must obbey from Ollillamr so with out Imam of the period there is not another Ollillamr in the world right now if Ismaili comunity is following Imam or Aga khan they think that we are following the direct way wich is true
  thanks from all readers and you authour

 4. نخست جستجو راهنمای سایت سؤالات رایج واژه‌نامه تماس

  پژوهش تحصیلات تکمیلی آموزش کتابخانه انتشارات اخبار و رویدادها

  حضرت والا آقاخان
  مقدمه
  اخبار مربوط
  امامت اسماعيلی
  سخنرانی‌های آقاخان سوم
  سخنرانی‌های آقاخان چهارم English | Français | العربيّة | فرستادن برای دوست | متن تنها | نمايش کامل A A A
  معرفی حضرت والا‌ آقاخان
  نسخه‌ی پی‌دی‌اف اين مقاله را پیاده کنيد (۷۸ کيلوبايت).

  حضرت والا‌ آقاخان در سن بيست سالگی در روز ۱۱ جولای ۱۹۵۷ به امامت مسلمانان شيعه‌ی امامی اسماعيلی رسيد و جانشين پدر بزرگ‌اش، سر سلطان محمّد شاه آقاخان شد. او چهل و نهمين امام موروثی مسلمان شيعه‌ی امامی اسماعيلی است و از تبار مستقيم حضرت محمّد، صلی الله عليه و آله و سلم، از طريق پسر عمو و دامادش، علی (ع)، امام اول شيعيان، و همسرش فاطمه (س)، دختر پيامبر اکرم است.
  حضرت والا آقاخان، پسر پرنس علی خان و پرنسس تاجُ الدوله علی خان، در ۱۳ دسامبر۱۹۳۶ در ژ نو متولد شد. وی دوران کودکی خود را در نایروبی، پایتخت کنیا، سپری و سپس برای تحصیل مدت نُه سال را در مدرسه‌ی له روزی سوییس گذرانید. حضرت والا در سال ۱۹۵۹ از دانشگاه هاروارد به دریافت مدرک ممتاز لیسانس در رشته‌ی تاریخ اسلام نایل گردید.

  با تأسی به پدربزرگش سر سلطان محمد شاه، کریم آقاخان نیز پس از نشستن بر مسند امامت در سال ۱۹۵۷ همواره مترصّد بهبود موقعیت تمام مسلمانان مخصوصاً در مواجهه و رویارویی با چالش‌های ناشی از دگرگونی‌های سریع تاریخی بوده است. امروزه، جماعت اسماعیلی در بیست و پنج کشور جهان، خصوصاً اروپا، آسیای مرکزی، خاور میانه و همچنین آمریکای شمالی زندگی می‌کنند. طی چهار دهه‌ی اخیر، یعنی از زمانی که آقاخانِ فعلی به امامت رسیده، تغییرات سیاسی و اقتصادی عظیمی در بسیاری از این مناطق رخ داده و حضرت والا آقاخان توانسته است سیستمِ پیچیده‌ی مدیریتِ جامعه‌ی اسماعیلی را که در زمان سلطه‌ی استعمار توسط پدربزرگش پایه گذاری شده بود با شرایط جدید کشور های مستقل که بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی واستقلال جمهوری‌های آسیای میانه ازلحاظ کمّی و کیفی تغییریافته است، منطبق و به مرحله‌ی اجرا درآورد.

  از دیدگاه حضرت والاآقاخان، اسلام مکتبی مبتنی برتعقل و ایمان قلبی است، مکتبی که شالوده‌ی آن گذشت، تساهل و ارج نهادن به مقام والای انسان یعنی اشرفِ مخلوقاتِ خداوند است. در نظامِ فکری تشیع، هدفِ امامِ وقت این است که دستاوردهای افراد و بازتاب‌های عملی بینشِ اخلاقیِ جامعه که ملهم از تعلیمات اسلام است، محفوظ باقی بماند. در سال ۱۹۷۶، حضرت‌والا در سخنان خود در کراچی خطاب به کنفرانس جهانی سیرت رسول الله متعرض این نکته شدند که تعلیمات آخرین پیامبر خدا در تلاش برای پیدا کردن راه حل‌های تازه برای مسایلی که با روش‌های سنتی آن زمان قابل حل نبودند، می‌تواند سرمشقی الهام بخش برای مسلمانان باشد تا بتوانند بدون آنکه در اصول بنیادی اسلام خدشه‌ای وارد شود، به پدید آوردنِ جامعه‌ای واقعاًََ مدرن و پویا بیندیشند.
  در طول تاريخ، اسماعيليان، تحت راهنمايی‌های امام خود، خدماتی در رشد تمدن اسلامی داشته‌اند دانشگاه الازهر و دارُ العلم، در قاهره و خود شهر قاهره، نمايشگر خدماتِ ايشان به زندگی فرهنگی، مذهبی و علمی مسلمانان است. از ميان فلاسفه، قضات، فيزيکدانان، رياضيدانان، ستاره شناسان و دانشمندان نامور گذشته که تحت حمايت امامان اسماعيلی پرورش يافته‌اند می‌توان قاضی نعمان، حميد‌الدين کرمانی، ابن هيثم، ناصر خسرو و نصيرالدين طوسی را نام برد.

  دستاوردهای امپراطوری خلفای فاطمی بخش اوليه‌ی تاريخ اسماعيلی، تقريباً از ابتدای اسلام تا قرن يازدهم را در بر می‌گيرد. خلفای فاطمی که به نام فاطمه (س)، دختر حضرت محمّد (ص)، نامگذاری شده بودند، در قسمت مديترانه‌‌ای خاور ميانه، بيش از دو قرن مؤسسِ دولتي بودند که به گسترشِ علم، هنر و بازرگانی علاقه‌ی فراوان نشان می‌‌داد. پايتختِ آن قاهره، توسط فاطميان پايه گذاری شد. پس از دوره‌ی فاطميان، مرکز جغرافيايی اسماعيلی از مصر به سوريه و ايران منتقل گرديد. در قرن سيزدهم، پس از آنکه الموت، مرکز اسماعيليان در ايران، به دست کشورگشايان مغول افتاد، اسماعيليان قرن‌ها به صورت جوامعی پراکنده در ايران، آسيای ميانه، سوريه، هند و ديگر مناطق زندگی می‌کردند. در دهه‌ی ۱۸۳۰ آقا حسنعلی شاه، چهل و ششمين امام اسماعيلی، به دريافت عنوان افتخاری آقاخان، از طرف شاه ايران، نايل گرديد. در ۱۸۴۳، آقاخان اول ايران را به قصد هند که در آن زمان جماعت بزرگی از اسماعيليان در آنجا ساکن بودند، ترک گفت. آقاخان دوم در سال ۱۸۸۵ در حالی که فقط مدت چهار سال از امامت او می‌گذشت به عالم باقی شتافت و پدر بزرگ و امام پيش ازآقاخان فعلی، سر سلطان محمد شاه جانشين او گرديد.

  در دوره‌های اخير، خانواده‌ی آقاخان سنت خدمت در امور بين المللی را دنبال کرده‌اند. پدر بزرگِ آقاخان رييس اتحاديه‌ی ملل، پدرش، پرنس علی خان، سفير پاکستان در سازمان ملل و پرنس صدرالدين آقاخان، عموی آقاخان فعلی، نماينده‌ی عالیرتبه‌ی سازمان ملل برای پناهندگان و همچنين هماهنگ کننده‌ی برنامه‌های سازمان ملل برای کمک به افغانستان و نماينده‌ی اجرايی سازمان ملل در مناطق مرزی عراق- ترکيه است. برادر حضرت‌والا آقاخان، پرنس امين، در سال ۱۹۶۵ پس از فارغ التحصيلی از هاروارد به مقر سازمان ملل، در بخش امور اقتصادی و اجتماعی پيوست. از سال ۱۹۶۸، پرنس امين به امور مديريت و توسعه‌ی اساسی مؤسسات امامت پرداخته است. بزرگ‌ترين فرزند حضرت‌والا، پرنسس زهرا، در سال ۱۹۹۴ از دانشگاه هاروارد با درجه‌ی ليسانس در مطالعات توسعه فارغ التحصيل شده است و اکنون رييس بخش رفاه اجتماعی در مقر آقاخان در فرانسه است. پسر ارشد ايشان، پرنس رحيم، که از دانشگاه براون (آمريکا) در سال ۱۹۹۵ فارغ التحصيل شده است، مسئوليت‌هايی در زمينه‌ی مؤسسات توسعه‌ی اقتصادی امامت دارد. پسر دوم ايشان، پرنس حسين که از کالج ويليامز (امريکا) در سال ۱۹۹۷ فارغ التحصيل شده است به فعاليت‌های فرهنگی در شبکه‌ی توسعه‌ی آقاخان می‌پردازد.

  هماهنگ با چنين بينشی از اسلام و نيز سنّت خدمت به بشريت، اسماعيليان در هر کجا که زندگی می‌کنند چهارچوب سازمانی شفافی را ايجاد کرده‌اند تا به اجرای فعاليت‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بپردازند. تحت رهبری حضرت والا آقاخان، اين چهارچوب گسترش يافته و به شبکه‌ی توسعه‌ی آقاخان تبديل شده است. اين شبکه شامل سازمان‌‌های متفاوتی است که در جهت بهبود شرايط زندگی و ايجاد فرصت‌های مناسب در مناطق خاصی از دنيای در حال توسعه فعاليت می‌کنند. در هر کشور، اين سازمان‌‌ها در جهت منافع مشترک تمام شهروندان صرف نظر از مليّت و يا مذهب آنها مشغول به خدمت هستند. دامنه‌ی فعاليت‌های فردی حضرت‌والا معماری، تعليم و تربيت و بهداشت، سرمايه گذاری در بخش خصوصی و افزايش سازمان‌های غير دولتی و توسعه‌ی روستايی را در بر می‌‌گيرد.

  طی سال‌های اخير، حضرت‌والا آقاخان نشان‌ها، مدارک افتخاری و جوايز متعددی به خاطر جنبه‌های مختلف کارش دريافت کرده است. ايشان در چندين مناسبت‌ نشان‌هايی مدنی از دولت‌های فرانسه، پرتغال، ساحل عاج، ولتای عليا، ايران، پاکستان، ايتاليا، سنگال، مراکش، اسپانيا و تاجيکستان دريافت کرده است. در اکتبر سال ۱۹۹۸، به مناسبت مراسم جايزه‌ی معماری آقاخان، کليد طلايی شهر گرانادا (غرناطه) به ايشان اهداء شد. حضرت‌والا از دانشگاه‌هايی در پاکستان، کانادا، بريتانيا و ايالات متحده‌ی آمريکا مدارکی افتخاری دريافت کرده‌اند. ايشان نشان‌ها و جوايزی از سازمان‌های حرفه‌ای مختلف به خاطر کارشان در زمينه‌ی معماری و حفظ بناهای تاريخی دريافت کرده‌اند. در سال ۱۹۵۷ عنوان حضرت‌والا از سوی عليا حضرت ملکه‌ی بريتانيای کبير و عنوان والاحضرت از سوی شاه ايران در سال ۱۹۵۹ به ايشان اعطا شد.

  بالای صفحه

  پژوهش | تحصیلات تکمیلی | آموزش
  کتابخانه | انتشارات | اخبار و رویدادها
  © مؤسّسه‌ی مطالعات اسماعيلی ۲۰۰۸
  Last updated: 30/07/2007 12:06

 5. سلام
  خیلی معلومات درست و واقعی در مورد آغا خان و مذهب مزخرف اسماعیلی او بود – دست تان درد نکند- آغا خان چنان مردم را به گمراهی و شرک کشانده است که در بعضی مناطق بدخشان فقط و فقط آغا خان را پرستش میکنند و حتی عکس های اورا با چراغهای رنگارنگ تزیین نموده سجده میکنند- متاسفم از اینکه هنوز خیلی از هموطنانم چهره مشمئز کننده آغا خان را نمی شناسند و تصور میکنند که او شخصیت بشردوستی هست- به امید روزی که مسلمانان بگونه واقعی بخود ایند و فریب این دشمنان اسلام را نخورند- آمین

  • تو از اسلام چی میدانی پسر! برو جستجو کن، هر جا حق را پیدا کردی همان اسلام است
   میدانم که تو نمیدانی تهمت بستن در اسلام حرام است ورنه نمیبستی
   اگر توان داری جستجو کن که اسلام دین عقل و همین اسماعیلیه است و بس

  • سلام دوستان
   تمام جروبحث شما دوستان را درباره شهزاده کریم اغاخان خواندم . ولی متاسفانه تمام نظریه شما عاری از مطالعه ومعلومات ضعیف شما در باره دین اسلام است.لطفا پیش ازینکه یک رهبر مذهبی را توهین کنم
   ببنیم که خود مان که هستیم وتا به حال کدام اوامر خداوندی را بجا اوردیم . بجز از شنیدن سخنان چند ملاه
   که اصلا از اسلام خبر ندارند و مردم را گمراه کرده اند وهمیشه در طلب چوکی جان چندین افغان راگرفته پس چگونه میتوان سخن درست و راست از انها شنید . ایا در کدام وعظ بجز از طلب صدقه دادن ان هم به ملا دیگر چیری شنیده اید.
   من منحث یک مسلمان سنی مذهب به برادران مسلمان اسماعلیه افتخار می کنم که چنین رهبر همچون شهزاده کریم اغان دارند . افسوس به حال ما که از فرایض غسل بالا چیزی یاد نگرفتیم و غیر از ادم کشتن . زنا .لواط . بچه باری .دزدی وطن فروشی . فساط .تن فروشی .دروغ گویی .با این همه کارها پس چکونه از اسلام و مذهب خود دفاع کنیم وشاید بعضی فکر کنند من از رو تعصب این همه گپ ها را میزنم ولی باور کنید همه واقیعت است وبس.

   • سلام برای همه
    برادر عزیز من همه پیشرفت های آغاخان را به دیده قدر مینگرم واقعا که پیشرفت های به سزایی نموده است اما برادر من امروز که در بعضی کشور های اسلامی آغاخوان فعالیت دارد من خودم دیدم که اشخاصی را رفته در از همین بانکی یا همان جای که قرضه میدهند پول گرفته در بدل پول قواله شرعی خانه و ملکش را ضمانت کرده پس از چندی پولی که ارزش چهار یک حویلی را نداشت کارکنان آغان این حویلی را به فروش رسانیده است آیا این در اسلام است؟ و دیگر اینکه آغاخان چرا همیشه سرو کارش با کافرها خارجی است من هم اگر پیش خارجی بروم نعوذباالله بگویم کافر میشوم برایم کمک بسزایی میکند اما نه من خدای یکتا قادر بی همتایی دارم که جز او توقعی از هیچ بنده نمیخواهم داشته باشم از نظر من این ترقی آغاخان که خودش در قبال بی دینی اش از خارجی ها بدست اورده او را اورده خرج یکتعداد مردم های نادار و نادان میکند و نامش را میکشد این کمک ها کمک های خارجی است که آغاخان یک وسیله شده است چرا که جز آغاخان مسلمانی دیگر نمیتواند دو روی باشد در مقابل خارجی بی دین و در بین مردم فقیر مسلمان که آمد دیندار شود باز در این دوره و زمان کجاست آن همه تقوا که یک انسان به مرحله امام برسد این دوره بهترین رهنمای بشر کتاب خاتم الانبیا حضرت محمد (ص) است که بهرتین رهنمای بشر است ضروری به آغاخانی نمیباشد من خودم هیچ کینه و بغض با هیچ قومی مذهبی ندارم من خودم شیعه دوازده امامی هستم خانمم از اهل سنت مذهب حنفی است شما اگر در مزار شریف هستید بروید یکبار در غرب روضه مبارک رو بروی خدمات روشن اداره گمنام حنفی است که اگر بپرسی حتی برایت نمیگوید این اداره برای چیست که خدمات روشن را هم انها پیش میبرد

   • با عرض معذرت در همین قسمتی که گفتم اداره گمنام حنفی اشتباهی شده اداره گمنام اسماییلی است حنفی اشتباها نوشته شد

  • کیرم در دین و مذهب ات بچه سگ!

   • به فکرم مادرت را گاییده که این قدر دردت کرده؟ کیرم در دهن ابوحنیفه و دیگر رهبرهای خر صفت ات که همه چیز را کور واری دربست قبول کرده اید.

   • برادرمحترم سلام . شماقسمی حرف میزنید که گویا تمام کتاب های اسلامی را فقط شما مطالعه کردید وطوری فیصله میکنید که معلوم میشود که هیچ توهینی به مذاهب دیگرنکردید ولی بزرگترین گنارا مرتکب میشوید زمانیکه یک مسلمان را چنین میگویی .آیاچندین ملیون نفوسی که درجهان زندگی میکنند تمامشان کافراندویاچیزی را ازاسلام نمیدانند یا اینکه تومیدانی یک انسان را میتوان با حرف های خوب فهماند نه قسمیکه تومیگویی .اگر درک تواز اسلام و سنت حضرت رسول چنین باشد باید بگویم که افسوس به حال تو تمام کسانیکه چنین حرف های بی معنی ومسخره میزنند .چه تو وچه یک اسماعیلی ویا سنی .خواهش میکنم مانند انسان حرف های خودرا بگوئید چون بزرگترین پیامبراسلام حضرت محمد رسول خدا «ج» چنین روایت نکرده است .پس واقعآ اگرمسلمانی لطفآ توتعه نکن. ازآن چیزی جزپاسخ که دوست بی عقل ما «شمس» داده بدست نمیاری .این راه انسان نیست. کی میداند که درآن دنیا تو کامیابی یا من چون راه فرق دارد مگرهدف یکی است پس فرقی نمیکند که با موتربری یا پیاده این را زمان تصمیم میگیرد . توفقط صبرکن چون اگرمردم میدانستند تابحال همه چیزحل میشد ولی به حرف های ما وتو کسی گوش نمیدهد . باعرض حرمت .

  • جانم عجب آدمی هستی میدانم به حرف های پدرت گوش میدی .پسربرووجستجوکن تابدانی که گمراه کی هست اگرخودت گمراه نباشی دیگران را گمراه نمیگی ثابت کن فقط خوشت میاد که دیگران را توهین کنی مگر درمغذت چیزی به جز مغزگنده نیست . کمی فکرکن وبعد پاسخ بدی . بسلامت

 6. جناب نویسنده ی این مطلب که گرگ صفتی هستی ودرجامه ی گوسفندی به اسم مستعار»حامد» جلوه کرده ای.
  اگرواقعاٌ این نشریه » صدای اسلام» است، لطفاٌ با نبشتن چنین چرندیات نفاق افگن تان، «صدای شیطان» اش نسازید! من وقتی مقدمه ی مطلب تان را به مطالعه گرفتم، فکرکردم با موضوع که درنظرداری، برخورد خیلی ها واقعی واکادمیک خواهی نمود. اما دردا که داشتهای مغــزی – فکری ات فقط درهمان چند جمله ی نخستین اتمام یافته و ناگزیربه اتهامات ودشنام های ناجوانمردانه پرداخته ای.

  برادرعزیز
  با کله وقبای زاغ خرام کبوترنزیبد. اثرنبشتن، آنهم به تحلیل گرفتن یک طریقه ی مذهبی که پیشینه ی تاریخی تا به عمرپیدایش اسلام داشته، صفحات هزاران کتب مفسرین، محقیقین، علما، فضلا، دانشمندان و…ازعمق وپهنای آن مملو میباشد، کارآدم نیمچه سواد که فقط قادر به نبشتن چند سطرپخته ونا پخته میباشد، نیست. من هم با دید انتقادی آثاروکتب این طریقه را مطالعه نموده ودرآن خیلی ها تعمق نموده ام. ولی آنچه را شما ادعا کرده اید، اتهامی بیش نمیبینم. آغا خانیان به امام شان سخت ارادت مندبوده، اما آنراهرگزسجده نمیکنند. این تا جایی درست است که اسماعیلیان سنتی اندکی درامام شناسی شان مبالغه میکنند که حتی به مزاق امام شان هم خوش نمیخورد، ولی آنرا بدیل خدا درروی زمین و بخشاینده ی گناهان شان هرگزنمیخوانند.بل میگویند، بعد ازپیغمبرواپسین اسلام، این امام است که وسیله ی گرفتن شفاعت پیغمبربرایشان میشود.
  ببینید، چقدرمزخرف است که یک نویسنده آنهم دریک سایت اسلامی، مدعی است که گویا، آغا خان پای زنان مرید اش را میبوسد!!!؟؟؟ ولا اگرعصرفرزندان امام علی(ع) میبود، بهترین یزید بودی برای قتل حسین! چون حالا عصرمتمدن تراست، وکاری دیگری ازدستت برنمیاد، کینه وبغض شیطانی ات را با اتهامات واهی ارائه میداری.
  یگانه چیزیکه آغا خان ازآن میگریزد، دعوت دیگران به طریقه ی اسماعیلی ست. او میگوید: برای من کمیت بی ارزش است، آنچه برآن باوردارم کیفیت است ودعوت دیگران را به مذهب خودش وسیله ی ایجاد تفرقه ونفاق میداند که آسیب اش را بیشتراسماعیلیان میبینند.
  دوست عزیز
  خودتان گاهی حقایق را اعتراف کرده، توسعه ی شبکه های خدمات اسلامی – انسانی آغا خان را درکشورهای فقیروعقب مانده معترف هستید، اما بغض سینه ی تان قلم مسکن تان را نمیگذارد، بیشتروپیشترگام بگذارد.

  شما گفته ایدکه ضعف ایمانداری واسلام پروری آغا خانیان باعث شده که نصرانیان ویهودیان درمیان شان رخنه نمایند. اما شما را به خدا، اگردرافغانستان هستید، بگویید که افغانان مسیحی شده، اسماعیلیان اندیا معتقدان سایرشاخه های اسلام؟!

  اگرمیخواهید هنرنبشتن ونقد کردن را پیشه کنید، لطفاٌ عینک سیاه تعصب وکینه وبغض وعداوت را ازچشم کوتاه بین تان برگیرید، تا خواننده گان آثارتان اندکی به نبشته ی تان تأمل نمایند.
  برادر
  کشورافغانستان آنقدردرآتش خشم وکینه وعداوت اغیارمیسوزد که دیگرجای برای ساختن تنورسوزانیدن این مردم بنام اسماعیلیه وسنی وشیعه ووحابی و… باقی نمانده است. اتهام کفروشرک بستن به مسلمانان که به شیوه ی خاص خود خدای شان را میپرستند، شرکی بیش نیست. خوب بدانی که مشرک ترین آدمی روی زمین خودت هستی وخدا غضب اش را برتو وهمفکرانت نازل خواهد کرد.
  خدا هدایت کنند

  • وای و صد افسوس بر تو که چقدر از قرآن و سنت بدور ماندی اگر کمی هم ایمان میداشتی اینطور گمراه نمیشدی. میدانی که یهود و نصاری همیشه دشمنان اسلام و با اسلام به جنگ اند. یکی از جوجه هایشان همین آغاخان است تا از غریبی و ناداری مردم استفاده کرده و مسلمانان چون تو پول دوست و شکم پرست را به دام شرک بکشاند. از حرفهایت معلوم است که با آنکه مثل کفار خداوند قدرت ابراز نظر و علم را داده اما باز هم طبق فرموده خداوند متعال دلت تاریک است. از اسلام واقعی چی میدانی؟ برای یک مسلمان واقعی قرآن و سنت بسنده است ضرورتی به امامان دست نشانده مسیحیت چون آغاخان مشرک و سود خور نیست عزیزم. از کجای قرآن پیروی کرده؟ سود در قرآن بطور قطعی حرام است اما جناب آغای خان کثیف بانکهای سودی دارد و آنهم به ضرر پیروانش که سود میپردازند و به نفع خودش که سود میگیرد. آیا میدانی شرک چیست؟ و مشرک کیست؟ زمانی پیغمبر اکرم ص به پیغمبری مبعوث شدند مردم مکه مشرک بودند ولی از خدای یکتا منکر نبودند صرف با الله یکتا شریک قائل میشدند چون شما که فعلا همه این اعمال را دارید ( نذر نمودن به غیرالله. توسل جستن به غیر الله و توبه توبه سجده به غیرالله!!!!) پس چی فرقی با کفار دارید. به خود بیا برادر کوشش کن دین واقعی را بشناسی به پی این کسانی که ادعای اولاده بودن پیغمبر بزرگوار را میکنند نرو از سنت و قرآنی که پیامبر اسلام به ما گذاشته پیروی کن. اما باز هم از خداوند به تو و همراهان تو هدایت میخواهم تا دل های تاریک تانرا روشن نماید تا در پی این آغاخان مسیحی و گرگ صفت دیگر نروید و به قرآن و سنت رسول ص چنگ زده و عمل کنید. آلیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا. آلآیه

 7. دوستان عزيز باعرض معذرت وبانظرداشت احترام به نظريات همه دوستان .
  در اين عصر همه ميداند كه بهترين شخص كسي است كه دست انسانيت را به انسان دراز و كمك هاي افتصادي نمايد و در حالات فقر وغربت در پلهوي انان ايستاده شود واين را همه ميداند كه مفكوره اغا خاني كدام قدامت و يا ايين ديني نميباشد ويك عقيده وضعي و خارج از دايره اسلام ميباشد مگر اينكه ميدان فوت بال را خالي ديده و همه مسلمانان واقعي خاموشي را انتخاب كرده واغا خان در يك شكار سهم شير را به خود اختصاص داده من از نگاه فعاليتش افرين ميگويم مگر عقيده و مفكوره انرا توهين ومحكوم مينمايم بردارن عزيز ماهم ميتوانيم كه مانند اغا خان شويم ايا در وسط ما كسي نيست كه مانند ان فعاليت كند بلاشك است مگر كسي در فكر دين وعقيده نيست همين است كه ميدان شغالي و هر چه كه خواست ميتواند فلهذا هر زمانكه ما هم مانند اغا خان در فكر انسانها شديم وتوانستيم كه قبل از اغا خان ما انسانها را كمك كنيم باز ميتوانيم كه بگويم اغا خان اين است وان است وحالا بايد شرمنده و سر خم داشته باشيم در مقابل ان زيرا ما اصلا چيزي انجام نداديم

  • سلام و احترام به تمام خواننده گان:
   اشخاص که چنین موارد بی اساس و بی بنیاد را تحریر داشته اند، کاملاً از قانون نویسنده گی چه که از روش انسانیت و سواد بدور هستند، در اصل نوشتار هر مقاله و رساله باید یک تعمق و تحقیق عمیق در مورد آن صورت بگیرد، و از تمام ابعاد مورد بررسی قرار بگیرد، سپس بدسترس و مورد مطالعه عامه قرار داده می شود، آقا نویسنده اگر خوش به آن استید که چند اتهام و درد شخصی ات را اینجا نوشته ای ، تو به جمع انسانها کره زمین نمی آید، اگر مدعی آن هستید که انتقام گرفته اید باز هم در نتیجه نخواهد رسید. لطفاً یک تحقق بی طرفانه و خود را بجایگاه یک فرد محقق قرار بدهید و سعی نماید که از منابع قابل تائید شده و قابل قبول معلومات دریافت نماید، پس اگر مغز در گله ات داشتی خواهد یافت که شعیه اسماعیلیه کدام مذهب است و پیشواء ایشان در جامعه اسلام و جهان از کدام مقام برخوردار است؟
   توانسان پوچ نسبت به شخصیت ها خیلی معروف جامعه اسلامی که پیرو مذهب اسماعیلیه بوده اند، چون حکیم ناصرخسرو بلخی، ابوعلی سینا، حسن صباح، ابوریحان البیرونی، خواجه شمس الدین عطار و سایر علماء و خردمند با شعور پیرو این مذهب بودند و هستند. و تو چه فکر میکنی، توهین به روش و مشروب کتله از مسلمانان کار زشتر از یزد نیست؟ تو خائین ملت به یقین گفته میتوانم که غلام یهودیان و یا عسیویان هستید، چرا عمل نفاق، تفرقه کار چون تو غلامان میباشد که جهان اسلام را با چنین عفات تان مورد از هم گزیستگی قرار میدهید، که انشاءالله چنین نخواهد شد. اسلام دین عقل است.

   با احترام

  • چرا؟؟گفتن حقیقت در اسلام نیست؟

 8. بلی!
  شنیده بودم که : رسول الله روزی به اصحاب اش گفت:
  روزی خواهد رسید که امت های من 72 فرقه خواهد شد که از بین این هفتاد دو فرقه یکی آن فرقه یی ره به مسیر کمال میباشد.
  تا حال سخن از سنی بودن و شیعه بودن مسلمانان بود. و حال فرقه بی بنیاد دیگری بنام آغا خان برآمده است.
  من خودم اهل سنت هستم تا آنجاییکه در مورد این مذهب مطالعه کردم، کاملا مزخرفات است و هیچ اساس دینی ندارد.
  سپاس از ناشر سایت هذه!
  منیر سروش

  • اصلا شما گاهی حدیث و قرآن خوانده اید؟ مطمئنم که نه

  • تو از اسلام چی میدانی پسر! برو جستجو کن، هر جا حق را پیدا کردی همان اسلام است
   میدانم که تو نمیدانی تهمت بستن در اسلام حرام است ورنه نمیبستی
   بدان که همین همان گروه بر حق است که رسول الله مبارک از آن یاد کرده بود، اهل سنت همان لحظه از جاده اسلام خارج شدند که واقعه غدیر خم را نپذیرفتند.

  • در اساس مذهبت گاییدم، اولاد فاحشه! مانند شما خرهای پدرنالت خو انتحاری و انفجار و خرابکاری نه می کند. کیرم در مذهب خرابکار و اندیشه دهشت افگن تان.

 9. ازنویسنده محترم جهان سپاس واقعا»خیلی حقایق آقاخانی راکه ازچوکات انسانیت واسلامیت خارج است درمذهب آن بطورمطلق روا قرارداده شده است
  من یکی ازشاهدین این ادیان که نماینده گی ازابلیس لعین میکنند هستم که درشهرپلخمری مرکزاینها بود وبخدا قسم است که حتی یک دوختر10ساله هم ازدست ایاشی خاندان نادری که نماینده آغاخان لعین است باکره نمونده است میتوانم که بسیارحقایق اینهارا فاش سازم که همه حقیقت است وهمه مردم ازآن چشم پوشی نمیکنند

  • شما نوسینده عزیز، هر گاه در مورد کسی یا چیزی می نوسید، ابتدا در مورد تحقیق خود را کامل بعد قضاوت کنید هیجگاه تحت احساسات مبلفان و تیکه داران دین قرار نگیرد و اگر شما می خواهید در قضیه ی فیصله داشته باشید باید مرجع اصلی آنرا مطالعه کنید، اگر شما واقعا روشنفکر هستید.حقایق ودرست بودن یک موضوع را نسبت به افراد فضاوت نکنید.چون انسان ها دارای خواص متفاوت اند .
   چنانچه گفته اند:
   همین اکنون اشتهارات وتبلیغ برعلیه اسلام در غرب به گونه است که از اسلام یک چهره نفرت انگیز ساخته، در حالیکه منابع اصلی را در خدمت آنان قرارنمی دهند .
   سیستم کاپیتالیز میلیون ها انسان را چنان مصروف دنیای مادی ساخته که حتا فرصت برای جستجوی حقایق ندارند.
   آنان که منابع درست در دست دارند بیبنید که چگونه به اسلام رومی آورند.
   مطبوعات و رسانه ها همه در خدمت غرب اند، و ازمسلمان شدن هزاران دانشمند به جهان هیچ اطلاع نمی دهند.تشکر

  • تو از اسلام چی میدانی پسر! برو جستجو کن، هر جا حق را پیدا کردی همان اسلام است
   میدانم که تو نمیدانی تهمت بستن در اسلام حرام است ورنه نمیبستی

  • شاید خواهر تو را هم گاییده باشد.

 10. Hey you,
  You are not on that level to give opinion about Aga Khan spiritual personality. Since foundation of Islam still there is discussions are going on that which way is the real way among the Muslimeen and you people don’t have that capacity to evaluate about Ismailia and its Imam -i- Hazir. If the court legally ask your insult to Aga Khan and to prove your say, then like a fox you’ll be hided in an unknown cave.

 11. معلوماتیکه راجع به زندگی شخصی آغاخان داده شده میتوانیم بالای آنها باور کرد ولی معلوماتیکه راجع به اسماعلیان داده شده درست نمیباشد و از نویسندگان محترم خواهشمندم تا در بد نامی یک مذهب نکوشند و کوشش هر یک ما و شما باید در زدودن تفرقهها باشد نه گسترش آن تا به کی به نام این و آن از هم متنفر باشیم چرا آنچه گذشت و آنچه را که دیگران تجربه کردند و نتیجه تلخ گرفتند باز ما هم تجربه کنیم باید از تجربه آنها استفاده کنیم

 12. بسم الله الرحمن الرحیم ثم اعوذ بالله السمیع العلیم من الشیطن الرجیم.

  الحمدلله رب العلمین باری الخلائق الاجمعین باعث الانبیاء و المرسلین و صلی الله علی سیدنا و سندنا و حبیب قلوبنا و طبیب نفوسنا خاتم النبیین ابی القاسم محمد ابن عبدالله و آله الطیبین الطاهرین المعصومین لا سیما سیدنا و مولانا شاه کریم الحسینی امام حق و مبین.

  فاما بعد قال النبی صلی الله علیه و آله وسلم: من قال لا اله الا الله خالصا مخلصا دخل الجنه

  اولتر از همه عرض سلام دارم خدمت همۀ خوانندگان این صفحه و نویسندگانی که در این جا می نویسند- ثانیا متواضعا از برادران که بانی این صفحه اند میخواهم که به قرآن رجوع کنید که دستور میدهد- واعتصموا بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا-

  امروز که ما در قرن بیست و یکم زندگی میکنیم می بینیم که چه آفتی بزرگی دامن گیر ما افغان ها و در کل همۀ مسلمانان جهان شده است- این بلا نداشتن استقلال سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، محتاج بودن به اجانب و این مسائل نیست بلکه افتراق، اختلاف، نفاق، دروغگوئی، تهمت زدن ها به یکدیگر، تعصب های بیجا، بهتان، متهم کردن یک دیگر به شرک و این مسائل است.

  من نمیدانم این آقا یا خانمی که این مطلب را نوشته چه نیتی از نوشتن آن داشته است؟؟؟ ایجاد اختلاف در میان ساده لوحانی از دیگر مذاهب با اسماعیلیان یا هم به تضعیف بیشتر اسلام و نفاق انگیزی بیشتری در میان مسلمانان!!!

  من یک اسماعیلیه هستم و به این افتخار میکنم که از قرآن پیروی میکنم و به قول قرآن کریم که «قل لا اسئلکم اجراً الی المؤدة فی القربی» عمل میکنم و به چهل و نهمین فرزند پیامبر عشق میورزم و به آیت شریفّ:»یا ایهاالذین آمنوا اطیعوالله و اطیعوالرسول و اولی الامر منکم» متعهد و پابندم و از اولیای امر الهی پیروی مینمایم.

  و اما نقدی مختصری خواهم داشت در رابطه به این متنی بی ارزشی که نوشته اید که جز ایجاد نفاق در میان مسلمانان هیچ هدفی دیگری نمیتواند داشته باشد.

  – در نخستین سطور این مزخرف نوشته، نگاشته اید که قرآن را اسماعیلیان محدود و منوط به یک زمان میدانند و یک پیام جهانی که شامل حال هر کس در هر کجا و هر وقت باشد نمی دانند- در جواب این افترا باید به شما بگویم- این مسئله را کی برای شما گفته است که شما در سایتی که بنام صدای اسلام که نشر کرده اید؟؟؟ شما یک بار به وجه دین ناصر خسرو یا دیوان این داعی اسماعیلی مراجعه کنید و ببینید که او به عنوان یک اسماعیلی چه دیدی نسبت به این کلام جاودانۀ الهی دارد!!! شما اگر عینکی تعصبی را که همین اکنون بر چشمان تان نهاده اید دور کنید و نشان امامت اسماعیلی را که میشود در گوگل آن را دریافت نموده بنگرید که در دور آن نشان مقدس آیتی از کلام الله مجید است یا چیزی دیگر، باری به محافل تجلیل از سالروز تولد و تخت نشینی امام اسماعیلیان به جماعتخانۀ شان بروید و ببینید امامت اسماعیلی بر بنیاد آیات و احادیث است یا غیر آن. ما که میگوئیم باید امامی باشد باید قرآن ناطق در میان مردم برای هدایت شان باشد در حقیقت توجیۀ معقول تری از همیشگی بودن کلام خداست. ما میگوئیم قرآن برای همیشه حرف نوی برای گفتن دارد- برای هر عصری نکتۀ جدیدی برای فلاح و رستگاری انسان ها دارد- ولی این نکته را کی در می یابد؟؟؟ شمای که این قدر متعصب و کوتاه اندیش هستید که نمی توانید تفسیر های گوناگون از آیات الهی را جز تفسیر مطابق میل خودتان بپیذیرید؟؟؟ نه!! حتی با این حرف من علامۀ شرق محمد اقبال لاهوری با من موافق است- شما حتی کتاب علما و نویسندگان سنی مذهب را نیز نمیخوانید و الا می دیدید که اقبال میگوید:

  کسی کاو دید عالم را امام است

  من و تو نا تمامیم او تمام است

  اگر او را نیابی در طلب خیز

  اگر یابی به دامانش در آویز

  به کار ملک و دین او مرد راهیست

  که ما کوریم او صاحب نگاهیست

  مثال آفتاب صبح گاهی

  دمد از هر بن مویش نگاهی

  بله این امام است که عالم به علوم و اسرار قرآن است چنانچه خود کلام خدا میفرماید «و کل شیء احصیناه فی امام مبین» این که مفسری را برای قرآن بپذیریم دلالت برای محدودیت زمانی قرآن نمیکند بلکه دال بر همیشگی بودن پیام خداست. قرآن کتابیست همیشگی که قوانین الهی را برای بشر امروز و آینده بیان میکند. این قانون قانون دان هم میخواهد- خوب پیامبر گرامی اسلام هم قانون و هم قانوندانان را برای ما معرفی فرموده اند که انی تارک فیکم الثقلین- کتاب الله و عترتی اهل بیتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا حتی یردا علی الحوض.

  ما میگوئیم قرآن کتابیست که تا روز قیامت جوابگوی نیاز مندی های بشر است. در کتار آن میگوئیم برای قرآن همیشه مفسری وجود دارد.

  2- این که ما میگوئیم آقاخان واجب الاطاعة است حرف ما نیست قرآن خودش این مسئله را روشن ساخته است- زیرا می فرماید: یا ایهاالذین آمنوا اطیعوالله و اطیعوالرسول و اولی الامر منکم

  3- در رابطه به انقطاع وحی باید بگویم که نویسندۀ این نوشته مطالعات کمی دارد و الا باید می دانست که برادر من وحی دوگونه است یکی جلی و دیگری خفی- جلی همان است که به انبیاء الهی با واسطه یا بی واسطه می رسید و دیگری وحی خفی یا الهام است که اشاراتی از جانب خدا به بندگان خاص او می شود و به قول قرآن فالهمها فجورها و تقویها- ما هم معتقدیم به فرزند و جانشین پیامبر الهام میشود نه وحی- ما اعتقاد داریم به انقطاع وحی بعد از زمان رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم ولی الهام برای همیشه وجود دارد چنانکه رسول الله خودشان در مورد یار عزیزشان و خلیفۀ دوم اسلام حضرت عمر فاروق رضی الله عنه فرموده اند: که در امت هر پیامبری کسانی بوده اند که برایشان الهام میشده است، اگر در میان امت من کسانی همچنین باشد، یکی از ایشان عمر است. ببینید بعد از انقطاع وحی نیز اشاراتی به وسیلۀ الهام به اولیای الهی میشود.

  4- این که گفته اید اسماعیلیان به آقاخان سجده میکنند را از کجا یافته اید؟؟؟ این درست مانند آن تهمت و قول نا به جای ایرانیان است که نسبت به حضرت عمر فاروق رضی الله عنه میگویند که فرزند خواهر خود و نعوذ بالله ولد زناست- این دروغ ها را تا چه وقت باید ادامه داد؟؟؟ تا چه وقت باید شیعۀ جاهل چنین افترای را به صحابۀ پیامبر و سنی جاهلی مانند نویسندۀ این متن چنین تهمتی را به پیروان فرزند پیامبر ببندد؟؟؟ اسماعیلیان معتقد به توحیدند و تعریفی را که ما از توحید ارائه میدهیم خیلی بهتر و شدید تر از تعریفی است که دیگران بیان میکنند. لا اله الا الله الحی القیوم

  – در رابطه به این که گفته اید ما اسماعیلیان اعتقاد به این داریم که گویا آقاخان را مظهر الله میدانیم باید برایت بگویم که ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی*** کاین ره که تو می روی به ترکستان است. اولا شما معنی ای مظهر را هم ندانسته اید- مظهر به معنی ای محل ظهور است نه معادل- شمائیکه معنی ای یک لغت را نمی دانید چطور به خودتان جرئت میدهید که بروید و در رابطه به یک جمعیت مسلمان بیست ملیونی(نه دو ملیونی و نه 15 ملیونی) اتهام شرک را ببندید؟؟؟ شما هیچ گاه این حدیث رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم را نه خوانده اید که فرموده اند: لا یجمع امتی الی الضلاله؟؟؟ پس چطور ممکن است 20 ملیون مسلمان به گمراهی جمع شده باشند؟؟؟

  6- افترای دیگری که بسته اید شرک آلود بودن دعای ماست. خوب از خدا بی خبر!!! تو یک نکته از دعای ما را بنویس که شرک آمیز باشد!!! تو اصلا دعای اسماعیلیان را خوانده ای که آن را شرک آمیز میخوانی؟؟؟ اگر خوانده ای همان نکتۀ شرک آمیز را در آن بنویس تا همه بدانند اگر نخوانده ای چرا به خودت جرئت میدهی ان را شرکت آمیز بخوانی؟؟؟

  – دیگر این که گفته اید مولای ما اقاخان پای زنان را نعوذبالله نعوذبالله پای زنان را می بوسد- آقاخان فرزند پیامبر است مثل تو نیست که برود پای زنان را ببوسد. خوب شما یک عکسی از اقاخان را بگذارید که پای زنی را میبوسد. آنچه را که تو شنیده ای در مورد مردی به نام نصیر الدین هونزائی است که رابطه ای با اقاخان ندارد. حالا اگر یک مرد سنی کاری را بکند من میتوانم بنویسم امام ابوحنیفه آن را انجام داده است؟؟؟ نه! هر کس مسئول اعمال خود است- نصیرالدین هونزائی ربطی به امام زمان ندارد.

  8- دروغ دیگری را که نوشته اید این است که گویا اسماعیلیان معتقدند که آقاخان و یا گماشتگان ان مولا گناه کسی را می بخشد. امام ما هادی است و منذر است نه بخشندۀ گناهان- تنها خدا میتواند گناه انسان ها را ببخشد ولی از صالحین و انبیا میشود امید شفاعت داشت. ما از امام شفاعت خواستاریم نه بخشش گناهان.

  9- این که دختر امام عصر علیه السلام با کسی که قبلا نصرانی بوده است و هنگام عقد با شهدخت زهرا مسلمان شده است چی اشکال شرعی دارد؟؟؟ مهم عقیدۀ شخص در هنگام عقد است و آنگاه او مسلمان بوده است پس دلیلی شرعی برای منع این امر نداریم شما دارید؟؟؟ دیگر این که اسلام ازدواج با اهل کتاب را مجاز میداند- آیا شما مرجع معتبر تری نسبت به قرآن برای رد آن سراغ دارید؟

  – این آقای نویسنده اصلا یک روانی است، او تسلسل فکر ندارد- لطفا برایش بگوئید که اگر حالا عقاید اسماعیلیان توسط وبلاگی که شما نوشته اید نشر میشود پس چگونه از عقاید دیگران تفکیک نمیشود؟؟؟ اگر نشر میشود چرا قابل تفکیک نیست؟؟؟ این دو ادعای شما کاملا متناقض استند بناء لطفا نزد یک روان پزشک مجرب مراجعه کنید تا انشاءالله شفایاب گردید.

  12- شما که با تعصب کامل مذهب مقدس و پاک اسماعیلی را به نام :»دین حیوانیت، شکم‌پرستی و دنیا پرستی آغا خانی» گاهی از پروردگار متعال نترسیدید؟؟؟ امام عصر مردم را به سوی هدایت رهنمودی میکند. و اصلا دعوتی برای پیوستن به پیروان خود نمیکند. او مردم را از مردن نجات میدهد این خلاف اسلام است؟؟؟ تو افراطی متعصب میروی آدم میکشی و امام من میرود آدمی که دم مرگ است را نجات میدهد کدام شما مصداق بهتری از اسلام را ارائه داده اید؟؟؟

  13- امام عصر نیازی به کشور گشائی ندارد. اصلا عقل سلیم قبول میکند که اگر مردی با پشتوانۀ بیست ملیون مردمی بخواهد کشوری بسازد برود به شاخ کوه های پامیر؟؟؟ امام ما فقط برای رضای الله و نجات خلق الله کمک مینماید و هیچ هدف سیاسی ندارد.

  14- ببخشید آماری را که شما ذکر کرده اید اشتباه است امام عصر بیشتر از 900 ملیون دالر به افغانستان کمک کرده است. برایم نشان بدهید که کدام شیخ عرب اینقدر کمک به کشور ما کرده؟؟؟ آنها میخواهند کشور ما خراب تر شود ولی امام زمان ما میخواهد این کشور را بسازد- شکم گرسنگان را سیر کند- برای بی سوادان فرصت تعلیم را مساعد فرماید- برای بی سرپناهان سرپناه بدهد. آهااااااااااااااااای مسلمان کدام این اعمال غیر اسلامی است؟؟؟ کدام این اعمال شکم پرستی است؟؟؟ کدام این افعال گمراهی است؟؟؟

  – در شفاخانۀ آقاخان هیچ تفکیکی برای شیعه و سنی نیست- برای همه یکسان است.

  برادر مسلمانم این عقده ای را که با بستن افترا به من و امامم که مقر به کلمۀ مبارکۀ لا اله الا الله محمد رسول الله هستیم خالی میکنی را نگهدار و با از بین بردن بد بختی های کشورت خالی کن- برو برای اتحاد مسلمین کوشش کن نه برای افتراق مسلمانان

  برادرم! پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله پدر روحانی ماست- و میدانی آنانی که در راه خدا مرده اند زنده اند و رزق میخورند- روح پر فتوح او اگر ببیند که تو پیرو اورا- مقر به رسالت او را مشرک و گمراه میخوانی از تو خوشحال خواهد شد؟؟؟

  برادرم! بیا به زیر لوای یکتا پرستی با هم متحد شویم

  ما اگر متحد باشیم جهان در ید ارادۀ ما خواهد بود آنگونه که در زمان خلفای راشدین بود

  برادرم تعصب را کنار بگذار و گوناگونی را بپذیر

  ببین چقدر نکاتیست که ما مشترک داریم مانند عقیده به توحید، رسالت، معاد، عدل، امر به معروف، نهی از منکر و هزاران نقطۀ دیگر

  آیا کافی نیست این اختلاف و تهمت بستن ها؟؟؟

  آیا وقت آن نرسیده که همدیگر را با بر داشتن عینک های تعصب از چشمان مان ببینیم؟؟؟

  آیا وقت آن نرسیده است که یک دیگر با بپذیریم؟؟؟

  از هجرت پیامبر (ص) 1430 سال میگذرد و بیشترین کاری را که من و تو فرزندان پیامبر کردیم چی بود؟؟؟ تکفیر یک دیگر- آیا بس نیست؟؟؟

  نه میخواهم توهینت کنم- فقط میخواهم بی تعصب آن را بخوانی و برای اتحاد مسلمانا بکوشی. آن گونه که من میکوشم.

  اللهم اهدنا الصراط المستقیم

  ثم الحمدلله رب العالمین

 13. بسم الله الرحمن الرحیم- ثم اعوذ بالله السمیع العلیم من الشیطان الرجیم العین- لاحول ولا قوة الا بالله العلی العظیم و صلی الله علی کریم ابن الکریم مولانا و سیدنا سید الاولین و الآخرین ابی القاسم محمد بن عبدالله و آله الطیبین الطاهرین المعصومین المنتجبین- لا سیما مولانا و امامناالحاضر الموجود شاه کریم الحسینی امام حق و مبین.

  پس ازین که مختصر جوابی برای آقای حامد که نوشتۀ بالا را از سایتی کاپی نموده و به گمان اغلب بدون خواندن آن در این صفحه منتشر ساخته است، متوجۀ دیدگاه های بعضی از کسانی شدم که با تعصب خاصی با خاندان عصمت و طهارت و با عناد ویژۀ بر میراث داران امامت و ولایت نظریاتی را نوشته اند تا عقدۀ شان را به آن دودمانی که خدا دوستی شان را طی آیت مؤدت فرض گردانیده است خالی کنند. از آن جمله یکی از اشخاصی که کامنت داده اند نوشته است که اسماعیلیان عکس امام خود را مزین به چراغ ها نموده و در مقابل عکس ولی زمان علیه السلام سجده می کنند. خوب نمیدانم این آقا بنا به کدام سندی این مسئله را میگوید؟ شاید شبی پس ازین که شکمشان را بدون این که فکر کنند 9 ملیون ادم در این سر زمین زیر خط فقر زندگی میکنند و نان خوردن ندارند تا به خرخره پر کرده و خوابیده است این رویا را دیده باشند که اسماعیلیان به صاحب عصر علیه السلام سجده میکنند،
  نمیدانم این اسلامی را که شما مدعی هستید آقاخان دشمن آنست چه تعریفی دارد؟؟؟ تا آنجا که من میدانم اسلام دین همزیستی، اتفاق، عفو، کرم، عطا، صلح، اخوت و برادری است، اگر اسلام را به این معنی که بنده عرض کردم قبول کنیم مولای عصر نمونۀ کاملی از یک مؤمن است. پس چطور میگوئید امام زمان علیه السلام دشمن اسلام است؟

  آقای امید که خواسته خودش را یک آدم منطقی نشان بدهد در بخشی از دیدگاه شان خواستۀ قلبی شان که همانا به نمایش در آوردن تعصب و عناد شان با مقام امامت است را نشان داده نوشته اند:واين را همه ميداند كه مفكوره اغا خاني كدام قدامت و يا ايين ديني نميباشد ويك عقيده وضعي و خارج از دايره اسلام ميباشد مگر اينكه ميدان فوت بال را خالي ديده و همه مسلمانان واقعي خاموشي را انتخاب كرده واغا خان در يك شكار سهم شير را به خود اختصاص داده من از نگاه فعاليتش افرين ميگويم مگر عقيده و مفكوره انرا توهين ومحكوم مينمايم»
  بگذارید بپرسم این را که شما ادعا میکنید مفکورۀ آقاخانی یک مفکورۀ غیر اسلامی است و کدام قدامتی ندارد را از روی چه سندی میگوئید؟؟؟ شما اصلا قرآن را خوانده اید که ادعا میکنید عقیدۀ ما مفکورۀ غیر اسلامی است؟؟؟ شما گاهی تاریخ خوانده اید که مدعی این شده اید که مذهب مقدس اسماعیلی قدمت ندارد؟؟؟
  عزیزم برو یکبار قرآن را بخوان- ببین چقدر آیت در مورد امامت (مهم ترین بخش عقاید اسماعیلی آقاخانی) در قرآن وجود دارد که اشارۀ مستقیم و یا غیر مستقیم به این مسئله دارد. خوب اصلا خودت را زحمت نده من یک آیت را برایت آدرس میدهم برو مطالعه کن بعد برایم استدلال کن که چطور عقاید ما مفکوره غیر اسلامی است.
  124- بقره
  آقای که ادعا میکنی مذهب ما قدامت ندارد- یکبار برو در گوگل به نام الاظهر(بزرگترین مدرسۀ دینی برادران اهل سنت) سرچ کن ببین همین بنائی را که امروز تو برآن افتخار میکنی و بیشترین علمای اهل سنت از آنجا مدرکشان را میگیرند توسط کی ساخته شده.

  چقدر اسان است توهین کردن های بی اساس و چه سهل است تهمت بستن های بی بنیاد.

  برادران مسلمان بیائید متحد شویم و به ندای قرآن گوش دهیم که ما را میخواند:

  واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا

 14. پيروان آغاخان راه اشتباه را ميروندچراكه اورا بحيث خداپرستش ميكنندواين يك واقعيت است به اوسجده ميكنند درحاليه سجده بجزبه دربارالله تعالي به هيچ احدي جايزنيست وديگراينكه آغاخان ميخواهددرآينده ازولايات بدخشان افغانستان وبدخشان تاجكستان يك كشور براي اسماعليه هاي جهان بسازدكورخوانده است .

  • تو از اسلام چی میدانی پسر! برو جستجو کن، هر جا حق را پیدا کردی همان اسلام است.
   تهمت در اسلام گناه است اگر تو مسلمانی و از اسلام میدانی اما میدانم که نمیدانی

 15. سلام/برادری که ادعا می کنی که اسماعیلی بسیار مزخرف هست آیا می دانی که من خودم از همین طریق دارم نفقه عیال خود را می دهم پس این حرفها را ترک کن و نفاق در جامعه ایجاد نکن. تو چی میدانی که آغا خان در حال چه کار هایی است. بی وجدان

 16. من از برنامه انکشافی شبکه آغا خان بسیار راضی هستم چرا یک نفر دیگر مثل آغا خان نمی آید و به غریبان و بی بضاعتان کمک نمی کند چرا کسانی که لاف از اسلام می زنند دست به سوی بیچارهگان دراز نمی کند. چنانچه که می گویند. ره نیک مردان آزاده گیر چ ایستاده ای دست افتاده گیر. من خودم اسماعیلی نیستم ولی عقل و منطق خو دارم می فهمم که چه چیز خوب است و چه چیز بد. من بیش از این بیکار بودم ولی از بنیاد انکشافی آغا خان بسیار سپاس گذارم که مرا منحیتث یک افغان منحیث یک انسان که در این دنیا حق دارد تا یک زندگی بسیار خوب و عالی داشته باشد مرا استخدام نموده و حالا من می توانم که از این طریق اینده خود را تامین کنم و در زندگی به چیزهایی که می خواهم برسم. من از بنیاد انکشافی آغا خان صمیمانه تشکری می کنم.

  • میدانم مثل خودت پول پرستان از دین چی که از همه چیز تیر میشود. این سیاست مسیخیت بلاخره در وطن ما پیروز شد وای به جان شما که مثل آغاخان سود خور و مسیحی کثیف و فرعون آخر الزمان در آتش جهنم میسوزید وای بر شما که از قرآن و سنت چقدر دورید

 17. waay ba hali Kase k Khuda ra Musalman Naamad wa ba Mumene Degar az Drogh Tohmat Bandad

  Fardaye Qeyamat Khudawand Lanatat Kunad baa Endrogh Waay ba Wijdanad

 18. سلام به دو ستان و خاننده گان محتر م مه تشکر میکنم از معلومات حامد برادر عزیزم بسیار معلومات خوب و مفید بود جهان سپاس وراست میگوی عبادت کردن به جز از خداوند به کس دیگر کفر است باید ماخداوند را عبادت کنیم و فر ق بین مردم آغاخان و مردم هندوستان کدام فرق نیست مردم هندوستان بت هار پرستش میکنندمردم آغاخان آغاخان را پرستش میکند وای به حال آن مسلمانان که فریب میخورند وما از کمکش هیچ خوش نیستیم چنان پیغمران ما مشکلات زنده گی را تیرکرده ما هم باید تیر کنیم خلاص باید مردم ها آغا خانی از افغانستان سرنگون شوند

  • تو از اسلام چی میدانی پسر! برو جستجو کن، هر جا حق را پیدا کردی همان اسلام است
   آنکه ما را عیان کرده نگون کرده میتواند، نه انسانانی حیوان نما چون تو

  • برو اولاد فاحشه! مذهب و اندیشه شما یک اندیشه پسگرا و انتحاری است و یک بار تاریخ بخوان و ببین که رهبرهای خر و کس فروشت در طول تاریخ چه کار های کرده ا ند.

 19. باعرض سلام به تمامی خوانندگان این وبلاک.
  از بارگاهی پروردگار عالم استدعا دارم که همه ای مامسلمانان رابه را ه راست هدایت فرموده تاباصرف نظر از تعصب، به جای براوفرختن آتش نفاق راه درست اسلامی و وحدت میان مسلمانان را تعقیب نمایند.
  من هم من حیث یک مسلمان دراین جا با تاییدنظریات حناب پائیز میخواهم برا ی نویسنده این مطلب برادارنه بگویم که به حیث یک نویسنده و مسلمان هروقت هر نبشته و مقاله که تحت هرعنوان که می نویسیی باید اندکی معلومات داشته باشی ولو که مغرضانه هم باشد. ولی شما برادرم حتماً کدام مشکل شخصی داشته اید بخاطریکه چیر را که شما نویشه اید هیچ واقعیت ندارد زیرابالای حرف های خود اعتمادی ندارید.
  نخست هیج کسی حق ندارد گروه و یا مذهب را بدون دلایلی تکفیر کند ولی باتاسف این روند درمیان مسلمان های نمادی زیاد معمول است.
  ودوم اینکه درجای نبشته اید که جمع آوری معلومات درمورد این فرقه مشکل است پس چگونه حرف های لاولب را بیان کرده اید؟ در صوریتکه تمام چیز های در ارتباط عقایید اسماعیلیام ومسلمان و مباحاب امامان اسماعیلی برای تمام جهانیان مبرهن است.
  من یقین دارم نویسنده محتر این مطلب در موردمذهب خود و حتی درمورد اسلام عزبزمعلومات کافی ندارد چه رسدبه جای که در مورد دبگرمذاهب و ابعاد دیگر اسلامی………….

  وقت یاریی نکرد امیدوارم که برای بیان مطلبم همین کافی باشد
  باعرض حرمت

 20. این مطالب درست است آغان یک شخص دور از اسلامیت است صرف همین کلمه بس است.

  • تو از اسلام چی میدانی پسر! برو جستجو کن، هر جا حق را پیدا کردی همان اسلام است

  • از آدم مثل تو که در راه بن بست روان است نباید انتظاری بیش از این داشت. وای به حال شما که چنین بدون علم سخن میگویید

 21. بسمه تعالی و صلی الله علی خیر خلقه محمد و آله خاصة مولانا شاه کریم الحسینی

  به جواب آنکه می گوید اسماعیلیان آقاخان علیه السلام را پرستش میکنند باید گفت ما اسماعیلیان همه مقر به کلمۀ توحید یم و بنیاد عقاید مان لا اله الا الله است که در این شکی نیست، برای مطمئن شدن در صورتی که سواد داشته باشید میتوانید کتب معتبری مانند جامع الحکمتین ناصر خسرو را به مطالعه بگیرید.

  و دیگری که امام زمان علیه السلام را دور از اسلامیت میداند، درست مانند همانیست که رسول خدا را مجنون و شاعر میخواند تا آنکه خداوند به نفرین تبت یدا ابی لهب و تب او را مردود ساخت، پس باید در انتظار آن باشد.

  یکبار دیگر باید به قرآن بر گردیم و واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتفرقوا را از قرآن بخوانیم.

  والسلام علی من اتبع الهدی

  • او برادران یک بار بطرف ملت رنجدیده خود بنگریم . فرصت این نیست که جنجال مذاهب را برپاه کنیم . هر کس از مذهب خو یک دلیل دارد . پس باید متوجه بعضی موضوعات اساسی شویم که چگونه بتوانیم این ملت را از دست این ترویست ها وبیگانه ها نجات دهیم و یک دولت مشورع را به اجود بیاوریم . ………… بنده بشیر احمد نیکزاد هستم هل سنت . همه مذاهب برادر و خواهر من است . با احترام !

  • ((صمٌ بکمٌ عمی فهم لا یر جعون )) فردوس جان من الحمدالله یک اسماعیلی استم برای این کافران مسلمان نما این آیت صدق مکند

  • محترم نویسندۀ مقاله!
   من نمیدان شما خودتان چقدرمطالعه داشته و دارید که چنین چیزیهای مزخرف را نویشتید از نظر من آغاخان به گرو وطایفه تعلق ندارد بلکه به تمام اسلام تعلق دارد وچیزیکه شما در این صحفه نویشته اید تمام غلط وبی مهفوم است.

 22. ببینید دوستان عزیز گذشته از مسئله مذهب اسماعیلیه، نویسنده این مقاله اصلا سواد نوشتن ندارد، امثال همین بی سواد ها، تیشه به ریشه همه چیز می زنند. من واقعاً نمی فهمم که کلمه » خیلی ها » از کجا وارده ادبیات دری شده است.
  احمق اول برو سواد خواندن و نوشتن یاد بگیر بعد بیا مقاله بنویس.

 23. اغا خان کافر است

 24. بد کردی لعنتی

  • آیت قرآن تو لعنتی دعا شرک آمیز میگی تو خود شرک نیاوردی ، او کیریم ده کون زنت

 25. کسی که توبه اولادرسوالله توهین کردی جنت برتوحرام گشت .داکترحبیب

 26. سلام!
  آنانیکه این موضوع را نوشته اند آیا این موضوعات را جایی خوانده اند؟ دیده اند؟ شنیده اند؟ یا اینکه از پدرانیکه بعد از تولد شان پیدا شده آموخته اند؟ اساس نوشتاری آن است که مرجع موضوع باید ذکر گردد.
  دوم اینکه کسانیکه این موضوع را نوشته اند خود از اسلام چیزی جز نماز ریایی و روزۀ که حیوانگونه میلیرند یا نمیگیرند نمیدانند، اسلام دین حق و عقل است و هیچگاه به کسانی مانند شما و نوشته های شما وابسته نیست.
  هر آنکه میخواهد در مورد مذهب بر حق اسماعیلیه چیزی بداند لطف فرموده کتاب دایم الاسلام را و یا وجه دین را بخوانند که اینها بیانگر فقه و عقاید مایان است، از بدگویی و توهید بپرهیزید که گناه بس عظیم است.

  قرآن بزرگ میفرماید: و کل شی احصینا و فر امام مبین (12 سوره یاسین)
  اگر امامی آشکار تر و بر حق تر از شاه کریم الحسینی که چهل و نهمین فرزند امیر مومنان علی است سراغ دارید بیایید ما را هم نشان دهید.

  والسلام

 27. اسماعلیان عزیز……………یک بار خودتان پرده تعصب دینی را از مقابل چشمان تان بردارید و بنگرید شما چه میکنید ؟ اگر ما مردم اهل سنت میرفتیم برای خود امامی انتخاب میکردیم که او همانند امام شما در عیش و عشرت و زن باره گی میبود و هر روز زنی را به عقد خود در میاورد و روز دیگر او را رها میکرد و یا خانمش مانند خانم امام شما امروز در بغل من و فردا در دربین بازوان یک جوان دیگر خود را ارضا کند و در هوس فریب جوانی دیگر باشد شما برای ما چه میگفتید . شما یک بار هم که شده تعصب غلط را کنار گذاشته برید به سرا پای امام خود نگاه کنید که امام زمان شما هم است و ناطق قرآن هم است و خود را هم مسلمان هم دارد کجایش به یک مسلمان با عقیده میخورد به امام که بماند . راه خدا را بگیرید و از خدا بترسید از خرافه پرستی کنار برید . نگاه کنید که شما مردم چقدر بدبخت و بیچاره هستید در این قرن ! اگر همین امام شما یک سگی را به شما امام تعیین کند شما از او اطاعت میکنید انسان که بجای خود ماند این نهایت نادانی شما نیست ؟ این اطاعت کور کورانه ی شما نیست که بر گرفته از روی تعصب بد مذهبی بر میخیزد و شما هیچ آزادی در اختیار امام خود ندارید عزیزان من بیایید یک بار سنگ تمام بگذارید بگویید آهای آغا خان !فریب ما بس است هزار چهارصد سال میشود که در نهایت بدبختی در کوهای پامیر و سنگلاخ های تاجیکستان و وکیر های سوزناگ بلوچستان شکم گرسنه – پای برهنه – لبان تشنه بسر بردم تو فرزندان تو کجا بودند ؟ بگویید و این حق شما است برادران من . آهای آغا خوان که تو خود را برای مان امام و منجی دین و نایب پیامبر و فرزند پیامبر وانمود کردی کجا پاهای فاطمه زهرا و خدیجه کبرا و عایشه صدیقه نمایان بوده و شلواری به تن نداشته و فیشن آن که بماند که امروز عکس خانم خود گرفته و برهنه در انظار عمومی به نمایش میایی . ….صدا بلند کنید و بگویید آهای آقاخان دروغ گو تو چگونه ادعای امامت میکن که پیامبر مان ص در شعب ابی طالب در کتار امت خود ماند و همی ی رنج و بدبختی ها را متحمل شد اما آنها را رها نکرد و اما تو قصر های سویس و هند و لندن وپاریس برای خود به دور از همه رنج و محنت در بغل زنانت و …. در عیش بسر میبرید بله به صدای بلند بگویید .آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآها ها ها ها ها ها هاها ها ها ها ها ها ها ها یییییییییییییییییییییییییییییییییییی آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآغاغاغاغاغاغاغاغاغاغاغاغاغاغاغانننننننننننننننننننننننننننننننن تو دروغ گوی بیش نیستی و ما دیگر مانند پدران مان فریب تو را نمیخورین لعن خدا میفرستیم بر تو و تو خوب شناختیم تو دیگر تو امام ما نیستی بله برادران عزیز من بعدا خود تان بزرگان تان بنشینید بر اساس وحدانیت دین اسلام و اصلاحات در مذهب تان راه خود را ادامه بدهید به دور از شرک و یا برای تقویه نمودن امت اسلامی و مشتی محکم بر دهان دشمنان اسلام با برادران مسلمان سنی خود یک جا شوید این این است کامیابی و وفقیت دارین که همین حالا حرفم را قبول کردید و در حال تغیر استید که این موفقیت را پیشاپیش برای این برادران تازه خود تبریک میگویم واقعا خوشا به حال شما . شما امروز مانند کسانی استید که امروز از مادر متولد شده باشند . بااحترام عمر از هرات

 28. من که بسیار از این حرفهای شما خوشحال شدم مثل اینکه تا حال در خواب بودم و حالا بیدار شدم به عنوان یک اسماعیلی دیگر نفرین میفرستم بر این دروغ گوی آغاخان بی دین .تشکر از این رهنمایی تان. کاشانی از بدخشان

  • لعنت به تو مذهب فروش از گپ هایت معلوم میشه که به عیسوی های پیوستی که با پول مذاهب را میخرند امروز مذهبت را فروختی فردا ناموست رالعنت خدا برشما تفرقه اندازان اسلام.

 29. شهسوار
  افواهاتی را نویسنده رده بندی کرده و فکر کنم که توسط دکانداران وهابی تغذیه می شوند. سرتاسر غلط و تهمت نامه بیش ندیدم.

 30. خداوند در قران کریم میفرماید
  ولو شاءالله لجعلکم امته واحد(واگر خداوند میخواست همه شما را امت واحد قرار میداد)
  درحدیث هم آمده است که پیامبر اکرم فرموده است بنی اسرائل به هفتاد و سه گروه تقسیم شدند و امت من به هفتاد و دو گروه تقسیم میشوند ،امام محمد غزالی اینرا تفسیر نموده ازتمام این مذاهب عقیده پاک به خداوند داشته باشند رستگار میشوند.
  اولا باید اسم شما را حامد اسلام نه بلکه حامد (شیطان) گذاست زیرا در بین مذاهب تفرقه ایجاد میکنی. من که یک اسماعلیه هستم با تمام وجود خود به قرآن ،پیامبران وکلمه باور دارم وشما را که قران شرمانده است بیدون مطالعه قران از امر آن سر کشی میکنی زیرا خداوند در قرآن گفته است (ولا تفرقو) در بین امت های من تفرقه مینداز، ثانیا مطالب را که شما نوشته اید در عقل جور درنمی آید ، خداوند جایگاهی خود را دارد و امام جای خود را بحث امامت وخلافت است که سنی وشیعه را جدا نموده است .
  شما حامد هستی ویا هر شخصی دیگری منطق انسانی ندارید .

 31. سلام به تمام عريز خواننده كسي كه شما انرا امام ميكويد ىر حقيقت اين اولادده انكليس است از تمام شما خواهشمندم كه تموه ويا بازيجه كسي نشويد 1دين ما اسلام است 2 رهبرما محمد3 قانون ما قران است

 32. بسم الله الرحمن الرحیم.

  آقاخان یکی از نواده های حضرت مرتضی علی کرم الله وجه می باشند و هنگامیکه حضرت رسول اکرم در اخرین حیات زندگی شان در غدیر خم در حجت الوداع از پالان اشتران منبر می سازند و به جماعت مسلمین خطابه میدهند میگو.یند: من کنت مولا ه فهذا علی مولا ( ای کسانیکه مرا مولای خود میدانید علی را بعد از من مولا ی خود بدانید و نیز حدیث شریف از آن حضرت است : انی تارک فی کم الثقلین کتاب الله و عترتی ( آن حضرت میگویند بعد از من به دو چیز تمسک بجویید یکی قرآن شریف کتاب خدا (ج) و دیگری آل و عترت من ازین رو شیعان همان مقام امامت را که در قرآن کریم نیز در بیشتر از 25 بار به آن اشاراتی شده است مثلآ سوره مبارکه یاسین شریف( فی امام مبین ) و امثال هم آن یک رتبه دینی ودنیایی و نیز جای نشین حضرت رسول اکرم میدانند و آن را به مثابه یک رهبر مذهبی اطاعت مینمایند نه به شریک خداوند (ج) و نه به خدایی چرستش میکنند بنآ برادر ما (حامد جان) از این مفکوره احمقانه شخصی اش که اصلآ قابل استفاده نیست جز حماقت است استفاده ننمایند و سبب نفاق 72 گروه از مسلمانان که اصلآ حکم آن حضرت یعنی رسول اکرم قبلآ برین بوده است نشوند زیرا این همه گروه ها اصلآ مسلمانان چیرو قر آن کریم کتاب خدا و رسول اکرم چیغمبر فرستاده خدا و شریک کلمه لا اله الله محمد رسول الله می باشند و به طیقه ها منقسم گردیده هر کدام دعوی خدا پرستی مینمایند بنآ امید وارم اگر حامد تحت تربیه کدامی از بزرگان دینی کدام زمانی قرار داشته باشند در هر مذهبی که هستند نصیحت شوند تا اینگونه حماقت و خر گری باعث پراگندگی بیشتر امت اسلام میگردد و دیگران استفاده می برند . احترام به تمام مذاهب مربوط به دین مقدس اسلام وجیبه هر مسلمان است و هر کسی آنرا نمی پسندد حقیقتآ مسلمان نیست زیرا این امر واضح حضرت رسول اکرم است .

  احترام

  پیمان

 33. سلام به همۀ خوانندگان گرامی این وبلاک تقدیم میدارم. من یک مسلمان اسماعیلی هستم که از زمین تا آسمان فخر دارم. و باید گفت که همۀ گفته های شما در بارۀ اسماعیلیان بی اساس هستند. اسماعیلیان هیچ گاهی امام خود را به عنوان نعوذ بالله خدا پرستش نکرده، نمی کنند و نخواهند کرد. این ها گفته های دروغین شما است. اسماعیلیان امام خود را به عنوان پیشوا و رهبر روحانی خود میدانند. اطاعت امام یک فرض الهی است. در مذهب اسماعیلیه، بعدا از نبوت، امامت را اساس و بنیاد خود میدانند و باید گفت که این امام فقط از نسل پاک حضرت محمد (ص) بوده می تواند، نه از هر نسلی! بنابراین، شهزاده کریم آقاخان چهارم، چهل و نهمین امام حی و حاضر همۀ مسلمانان اسماعیلی و چهل و نهمین فرزند از ذریۀ پاک بالافصل حضرت محمد (ص) می باشد.پس با کدام جرئت شما زبان توهین و حقارت به نوادۀ پیامبر گرامی اسلام (ص) می گشائید! شرمتان باد!!!
  مستداماَ، از همۀ برادران و خواهران روحانی تقاضا می نمایم که از نفاق دست برداشته و به اتفاق چنگ بزنند. هر که خود را به عنوان مسلمان بداند و بخواهد در بین مسلمانان نفاق بافگند، به نظر من بهتر است که کلمۀ مقدس مسلمان را بالای خودش نگذارد؛ زیراکه مسلمان از کلمۀ «اسلام» تشکلیل شده است که معنی واژۀ اسلام یعنی صلح و دوستی می باشد.بدین ملحوظ، نام اسلام و مسلمان را بدنام مسازید! برعلاوه، باید گفت که نه خداوند متعال، نه انبیای کرام و نه هم اولیاءالله گفته اند که مسلمان بر ضد مسلمان بجنگد و آن را با القاب و اسامی مفترء یاد کند. مزاد برآن، شما برادران و خواهرانی که کمر افتضاح، استهزاء، افتراء، اتهام، و توهین را برعلیه اسماعیلیان و امام ایشان بسته اید، آیا گاهی قرآن کریم، علی الخصوص سورۀ مبارکۀ (الحجرات) را خوانده اید؟؟؟ در آنجا خداوند تبارک و تعالی می فرماید که « هر آئینه مؤمنان برادر یکدیگرهستند و در بین برادران خود صلح بیاورید…» و جای دیگری در سورۀ متذکره می فرماید:«بالای یکدیگر القاب زشت نگذارید…« همچنان می فرماید:«قومی قوم دیگر را مسخره نکنید که شاید قومی که شما آن را به مسخره گرفته اید از شما بهتر باشد…». و صدها آیۀ دیگر را می توان در بارۀ دوستی و برادری عنوان کرد که ما را بشارت به راه یکپارچه گی و یک رنگی دعوت می کنند. علاوتا، حضرت رسول خدا (ص) در یک حدیثی در بارۀ مسلمان و مؤمن می فرمایند:«مؤمن و مسلمان کسی است که برادر مؤمنش از زبان آن در امان باشد». پس، شما کسانی که خود را مسلمان خطاب می کنید و مسلمانان دیگر را توهین و تحقیر می کنید و در بین مسلمین تفرقه افگنی می نمائید، معلومدار که نه از قرآن پیروی می کنید و نه همه از حدیث و سنت پیامبر گرامی اسلام (ص). نام شما را باید مفرقین و مناقین گذاشت!!!
  در نتیجه، می خواهم این را بگویم که، کسانی که خود را به عنوان مسلمان اعم مرد و زن می تراشند و از قرآن و گفته های رسول الله (ص) پیروی نمیکنند نباید دمی از اسلام و مسلمان بودن بزنند؛ چونکه بنده بی حجت و برهان موضوع را به بحث گرفتم، نه از هوا و نفس مثل شما! هر گفته ایکه بی دلیل و اثبات باشد نمی توان آن را سخن راست و معقول گفت. این زبان چون سنگ و آن آهن وش است = هرچه از آن میجهد آن آتش است (مولانای بلخ). بنابراین، از همۀ برادران و خواهرانی که می خواهند با نوشته های بی بنیاد و اساسشان بغض و کینۀ خود را در بارۀ یک کیش و آئین مسلمان بیان کنند، خواهشمند که اولا مطالعۀ خود را وُسعت بخشیده و از راه استدلال و استشهاد به موضوع بپردازید تا خشم طرف را بیشتر و بیشتر نکنید.
  ما به این جاوصل کردن آمدیم=نه برای فصل کردن آمدیم

 34. بلی باید به عقاید وباور های مذهبی همدیگر به عنوان مسلمان احترام گذاشت وامامت محض در ظاهر آرایی خلاصه نمیشودویا زندگی موازی با سیر تمدن کنونی مقام وجایگاه امامت رانفی نمیکند واسلام دین خرد ورزی وعقل گرایی است نه تعصب وتحجر

 35. سلام بر همه آنانیکه در این صفحه نظریات خویش را ارایه نموده اند و بعد ابراز نظریات شما اخلاق وکلتور افغانی را زیر سوال قرار میدهند . متاسف هستم بر اینکه صاحب نظران و قلم بدستان ، نظریات خویش را با چنین منطقی یافتم که حد اقل احترام به مادر ، خواهر ، دین و مذحب خود ندارند . https://gravatar.com/site/signup/
  صدور فتوا کار هر پادوان ( چوپان ) نبوده و اگر خواهید که به باور های خود احترام بگذاری پس به نظریات دیگران هم احترام بگذار . شرم آور است که در این صفحه به دین ومذحب یکدیگر توهین نمود . بجای اینکه به امام بذرگ ابوحنیفه دشنام بگذاری بهتر است به مادر خودت تجاوز نمایی ( بالا شوی ) . لعنت به چنین انسانهای کثیف وپس فطرت که به دین ، مذهب و باور های دیگران توهین مینمایند .

 36. Fuck you

 37. با لق لق سگ آب دریا حرام نمیشه.اسلامیت به جای خود توکاملا ازانسانیت دور هستی.نام نوسندها ره بد نکوتو ده کدام گاو خانه کلان شدی؟اشخاص مثل تو لکه انسانیت هستند .

 38. افسوس به اندیشه که داری واقعا بسیار شرم که درمذهب دیگران مداخله کنی:72 فرقه مذهب است نقطه آغاز اسلام است توچقدر پست ومزخرف هستی در اصلا خودت کافر هستی.

 39. لعنت به تو کاشانی خر نادان آفرین به این مفکوره هرزه ومزخرف متاسفا به حالت

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: