جسد سوخته‌ی دختر جوان پيدا شد

جسد سوخته‌ی دختر جوان  پيدا شد: جنایت هولناک دیگری از جمهوری اسلامی

دوست ترانه:  او قربانی تجاوز ماموران امنیتی شد

taraneh_mosavi___09_16

zeerzamin.blogspot: دوستان ترانه موسوي، از بازداشت‌شدگان هفتم تير در درگيري‌هاي مسجد قبا، گفته اند كه خانواده‌ي وي از يافتن جنازه‌ي سوخته‌ي ترانه در حومه‌ي قزوين خبرداده‌اند.

يكي از دوستان ترانه موسوي ديروز براي پيگيري وضع ترانه با منزل پدري او تماس گرفت و با خبر مرگ ترانه و يافتن جنازه سوخته‌اش ـ بين كرج و قزوين ـ مواجه شد. خانواده ترانه از بازگويي مكان و زمان تشييع جنازه وي خودداري كردند و گفتند نمي توانند توضيحات بيشتري دهند. پس از پيگيري ها و تماس هاي مكرر دوستان ترانه با منزل وي، خانواده موسوي از آنان خواستند كه ديگر تماس نگيرند و در برابر سخن يكي از دوستان ترانه كه گفته بود خانواده او بايد نوع مرگش را به جامعه اطلاع دهند و به رسانه ها بگويند كه ترانه دستگير شده و پس از دستگيري به اين سرنوشت دچار شده است شنيده بودند كه ما صلاح كار خود را بهتر از شما مي دانيم و نمي خواهيم در تشييع جنازه اش كسي حضور داشته باشد.
ترانه موسوي به گفته يكي از دوستانش – كه نمي خواهد نامش فاش شود – روز هفتم تير در حوالي تقاطع ميرداماد و خيابان شريعتي كلاس آرايشگري داشته است. او اتومبيل خود را در يكي از خيابان هاي فرعي بين حسينه ارشاد و ميرداماد، پارك مي كند و پس از ديدن تجمع مردم در خيابان قبا و اطراف حسينه ارشاد با يكي از دوستان خود تماس مي گيرد و به او مي گويد كه پيش از رفتن به آرايشگاه بهتر است سري به مسجد قبا بزنند و با دوست خود در نزديكي مسجد قبا قرار مي‌گذارد. وي كه به گفته دوستش مانتوي سبز به تن و شالي سبز به سر داشته است درحاليكه در خيابان شريعتي منتظر يكي از دوستان خود بوده است از سوي مأموران حكومتي دستگير مي شود و در هنگام دستگيري، دوست وي كه به محل قرار نزديك مي‌شده از دور وي را مي بيند. ترانه را سوار به وني مي‌برند. شواهد دستگيري ترانه به همين جا ختم نمي شود و چند نفر از دستگيرشدگان واقعه مسجد قبا در تماس هايي با خانواده‌ي وي، خبر دستگيري اش را به آنان اطلاع مي دهند. ترانه موسوي در زمان دستگيري شماره منزل و يكي از دوستانش را به چند نفر از دستگيرشدگان مي دهد و از آنان مي‌خواهد در صورت آزادي با خانواده اش تماس گرفته و خبر دستگيري اش را به آنان اطلاع دهند. كساني كه در آن روز همراه با ترانه به ساختماني در حوالي پاسداران منتقل مي ‌شوند گفته اند كه او مدام گريه مي كرده و مي گفته است نه براي تجمع كه براي شركت در كلاس آرايشگري در آن محل حضور داشته است. اما برخي از دوستانش خبر داده اند كه ترانه در راهپيمايي هاي مسالمت آميز روزهاي ۲۵، ۲۶ و ۲۷ خرداد شركت داشته است و حتا پيش از انتخابات نيز با حضور در زنجيره سبز، حمايت خود را از اصلاحات و آزادي در ايران ابراز مي كرده است.
به گفته يكي از دوستان ترانه، پس از دو هفته از دستگيري او، فردي ناشناس با منزلش تماس گرفته و به مادر ترانه خبر بستري بودن وي را در بيمارستان امام خميني كرج مي دهد. اين ناشناس به مادر ترانه مي گويد كه مردم دخترش را پس از تصادف، به آن بيمارستان رسانده اند. مادر ترانه به ناشناس مي گويد برخي تماس گرفته اند و ترانه را در درگيري هاي مسجد قبا و در بازداشگاه ديده اند اما ناشناس مي گويد ترانه ربطي به حادثه مسجد قبا ندارد و احتمالن قضيه اش ناموسي ست؛ چراكه مي خواسته با شلنگ سرم خودش را حلق آويز كند. او پارگي رحم و مقعد را نيز دليل بستري شدن ترانه ذكر مي كند. خانواده ترانه به آن بيمارستان مراجعه مي كنند اما مسوولان بيمارستان بستري شدن ترانه موسوي را تكذيب مي كنند و تنها يكي از پرسنل مي گويد كه دختري را با موهاي بافته شده ديده است كه چند نفر با ظاهري به گفته او «حزب اللهي» بيهوش مي آورند و بيهوش مي برند.
جملاتي كه اين ناشناس در مكالمه تلفني با مادر ترانه بيان مي كند نشان مي دهد كه ماموران وزارت اطلاعات و لباس شخصي ها مي خواسته اند ذهن خانواده ترانه را از سياسي بودن قضيه منحرف كنند و به آنان بقبولانند كه دخترشان از نظر اخلاقي مشكلاتي داشته است تا خانواده نيز پس از شنيدن خبر مرگ فرزندشان، از پيگيري و پي جويي درباره چند و چون مرگ وي خودداري كنند.
ممانعت خانواده ترانه موسوي از دادن اطلاعات درباره تشييع پيكر وي و چگونگي درگذشتش عجيب به نظر نمي رسد؛ چراكه تمامي خانواده هاي قربانيان حوادث اخير از سوي حكومت و وزارت اطلاعات تهديد مي شوند و به آنان گفته مي شود در صورتي كه تشييع پيكر عزيزانشان و مراسم كفن و دفن و ختم آنان با حضور مردم و با شيون و ناله برگزار شود مشكل حاد ديگري براي يكي ديگر از عزيزانشان اتفاق خواهد افتاد.
ترانه موسوي اكنون تنها به خانواده اش تعلق ندارد و متعلق به همه ايرانيان است؛ بنابراين پيگيري وضعيت او و چگونگي درگذشتش وظيفه تك تك ماست. اين كه من نمي توانم با نام خود اين اخبار را منتشر كنم؛ اين كه دوست ترانه نمي تواند نامش را بگويد؛ اين كه خانواده ترانه درباره فرزندشان هيچ حرفي نمي زنند همه از خفقاني حكايت دارد كه امروز بر جامعه ما حاكم است. من از دوستاني كه وظيفه خود مي دانند به راحتي و به سرعت اين نوع اطلاع رساني را محكوم كنند مي خواهم به جاي نشستن و محكوم كردن اين و آن، درباره ترانه تحقيق كنند و خبرهايش را به گوش نخست ايرانيان و سپس جهانيان برسانند تا شايد از بيش از اين شاهد قرباني شدن ترانه هايمان نباشيم.
لازم است بگويم عكس ترانه را نيز يكي از هنرجويان آموزشگاه آرايشگري و از دوستان ترانه در اختيار وبلاگ زيرزمين قرار داد.
———————————————————————————————–
مصاحبه با دوست ترانه: “او قربانی تجاوز ماموران امنیتی شد”

iranian009.blogfa : ترانه م، زن جوانی که دو روز پیش در باره ش نوشته بودیم اکنون به قتل رسیده است، ترانه اولین و آخرین قربانی تجاوز ماموران امنیتی در جریان خیزش یک ماهه مردم ایران نیست اما شاید داستان او دردناک تر از بقیه باشد، ما همانطور که قبلا هم گفتیم از طریق یکی از دوستان وی درجریان بازداشت و احتمال تجاوز و مرگ ترانه قرار گرفتیم و خوشبختانه چند وبلاگ دیگر از جمله زیر زمین، چریک آن لاین و همچنین روزنامه هافنینگتن پست نیز در این باره مطالبی را منتشر کردند، بنابراین از دوست وی (که در اینجا با حرف شین از او یاد می کنیم) درخواست کردیم تا مصاحبه کوتاهی با ما انجام بدهد و جزئیات بیشتری از این ماجرای هولناک در اختیار ما قرار دهد.
یادآوری می کنیم که به دلیل محذورات امنیتی ناچار شده ایم برخی از مشخصات و جزئیات را از اصل مصاحبه حذف کنیم.
ترانه بسیار زیبا و مهربان بود، با صدای زیبا و گرمی آواز می خواند و با مهارت پیانو می نواخت نمی توانم تصور کنم که این همه زیبایی و زندگی حالا با چنین بی رحمی زیر خاک مدفون شود.

این ها را شین با وقفه به ما می گفت، پرسیدم:

– خانواده کی از پیدا شدن جسد مطلع شده اند؟

– دیروز به قزوین رفته اند تا جنازه سوخته شده را تحویل بگیرند ولی ما هر چقدر اصرار می کنیم در باره جزئیات دیگر و اینکه کجا می خواهند وی را دفن کنند توضیحی نمی دهند، به شدت ترسیده اند و تهدید شده اند.

– ترانه در روز هفتم تیر در حوالی مسجد قبا دستگیر شد؟

– بله ترانه در آن روز یک شال و مانتوی سبز با کفش پاشنه بلند پوشیده بود و چون چشمان سبز زیبایی هم داشت لابد به همین دلیل توجه لباس شخصی ها را به خود جلب کرده بود اما او اصلا در تجمع و درگیریها حضور نداشت و بارها با گریه به ماموران که او را در داخل خودروی مخصوص حمل بازداشتی ها انداختند این را گفته بود، اتومبیل ش را همان حوالی پارک کرده بود تا به آموزشگاه آرایش ش در حوالی حسینه ارشاد برود.

– بعد او را به بازداشتگاه بردند؟

– بله او را به همراه حدود چهل دختر و پسر دیگر با چشم بسته به یک بازداشتگاه مخفی که ساختمانی با دیوارهای بلند در خیابان پاسداران بوده بردند و توی یک سالن بزرگ نگه داشتند، دخترها را به شدت آزار می داند و بازجویی او بیشتر از دیگران طول کشیده بوده…

– ترانه در آنجا شماره تلفن ش را به دیگران می دهد؟

– بله ترانه بعد از اینکه از بازجویی طولانی ش برگشته به دیگران گفته که آزارش داده اند و از چند دختر و پسر جوان خواهش کرده که به شماره های والدین و یکی دو نفر از دوستانش زنگ بزنند و خبر بدهند که او بازداشت شده و دائم گریه می کرده بخصوص وقتی که به همه دخترها اجازه می دهند برای یک تماس کوتاه با خانواده زنگ بزنند به جز ترانه بیشتر نگران می شود.

بعد همه بازداشتی ها را از آن ساختمان منتقل می کنند بعضی ها را می برند به اوین و بعضی ها را به کلانتری نوبنیاد تحویل می دهند و فقط ترانه را نگه می دارند که این موضوع سبب نگرانی همه بازداشتی ها می شود.

– بعد با خانواده و دوستانش تماس گرفته می شود؟

– بله بازداشتی هایی که همان شب یا روزهای بعد آزاد شدند و شماره را داشتند همه با توجه به نگرانی که برای وضعیت ترانه داشتند و رفتار وحشیانه ماموران با دخترها را دیده بودند به خانواده و دوستان ترانه زنگ می زنند و خبر می دهند که او بازداشت شده.

– و خانواده ش پیگیری می کنند؟

– بله بعد از چند روز خودوری پرایدش را در حوالی محل کارش پیدا می کنند ولی هیچ نشانی از او پیدا نمی شود تا هفته پیش

– که یک ناشناس تماس می گیرد…

– بله یک ناشناس که احتمالا از ربایندگان ترانه بوده تماس می گیرد و می گوید مشکل ترانه ناموسی بوده و او اصلا بازداشت نشده بلکه بعد از تجاوز و پارگی رحم و مقعد می خواسته خودش را جلوی اتومیبل بیندازد که خودکشی کند و به بیمارستان امام خمینی کرج منتقل شده و بعد در آنجا هم سعی کرده که با لوله سرم خودکشی کند.

خانواده بلافاصله به بیمارستان مراجعه می کنند ولی اسم او در دفتر بیمارستان ثبت نشده بود ولی یکی از پرستاران محرمانه به یکی از دوستانش گفت که دختری با این مشخصات چند روز قبل در حالت بیهوشی به بیمارستان آورده شده و بعد از چند ساعت هم در همان حالت از بیمارستان خارج شده است.

با توجه به این وضعیت ما حدس زدیم که احتمالا ترانه در اثر تجاوز مکرر در آخرین لحظات زندگی به بیمارستان منتقل شده و بسیار نگران شدیم.

– خانواده ترانه در این مدت چقدر موضوع را پیگیری کردند؟

– مشکل اصلی ما همین سکوت خانواده و ترسی بود که از برملا شدن ماجرا داشتند، پدر و مادر ترانه بسیار مذهبی هستند و بالاتر از شصت سال سن دارند، ترانه تنها فرزند آنها بود که پس از سالها نذر و نیاز و درمان صاحب آن شده بودند و زندگی خوبی برای او فراهم کرده بودند اما وقتی این جریان پیش آمد آنها به شدت ترسیدند و حتی دیگر جواب ما را هم ندادند در حالی که بهرحال ما هم دوست ترانه هستیم و حق داریم بدانیم که پیکر عزیزمان کجا قرار است دفن شود.

– هیچ خبری از مراسم تشیع نیست؟

– نه دیروز به خانواده خبر داده اند که جسدی با مشخصات ترانه در حالی که سوزانده شده بود در بیابان های بین کرج و قزوین پیدا شده ولی خانواده ش به شدت تهدید شده اند که در باره موضوع دستگیری دختر شان چیزی نگویند.

– بهرحال حالا که موضوع به رسانه ها و وبلاگ ها کشیده شده تصور می کنی که حقایق این ماجرا روشن شود؟

– من فقط نمی خواهم صدای ترانه خاموش شود، صدای ما که این طور بی رحمانه زیباترین دوست مان را از ما گرفتند، وحشیانه چندین روز مورد تجاوز قرار دادند و بعد بدن بی جانش را سوزاندند و در بیابان انداختند.

وقتی ترانه آواز می خواند صدای زیبایش همیشه توی گوشم بود حالا از دیروز تا به حال فقط صدای جیغ او را می شنوم، درد و رنج ترانه بعد از دو هفته تمام شد ولی درد و رنج ما تا وقتی زنده ایم در دل مان باقی می ماند، او ترانه ما بود.

Advertisements

28 پاسخ

 1. خدا از سر اين وحشياي بي ناموس نگذره.:(

 2. زبانم از بازگویی حس تنفری که از این حیوانات وزارت اطلاعات و توله های بسیجی های آنها پس از شنیدن این خبر در من ایجاد شده است قاصر است (اگرچه حتی حیوانات با هم نوعان خود چنین نمیکنند). تمام افراد آزاده این مرز و بوم بدنبال روزی هستند که انتقام خون تو و دیگر شهیدان راه آزادی را از ددمنشان بی مایه سفاک ترین و بی اخلاقترین رژیم موجود در دنیا بگیرند. به امید روزی که خورشید صداقت، اخلاق و انسانیت بر ایران زمین بتابد و جان چنین خون آشامهایی را بگیرد. اگرچه ترانه ها در آن روز خاموشند.

 3. حالابا این اوضاع بازم بگین جانم فدای رهبر!

 4. meydan toopkhoneh mahale tanabe dar khameniee va mohseni ejehyee be sorate pokhshe zendeh az cnn

 5. کارهایی که این وحشی ها انجام میدن حتی انگلیسیها وآمریکاییها که کافرن انجام نمیدن . انوقت فیلم شکنجه یه دختر توزندان آمریکا روچندین بارتوتلویزیون میذارن تا وحشی گری اونا رو به مردم نشون بدون ولی غافل ازاینکه خودشون از اونا ددمنش ترن. خدا هرچه زودترشراین دجالا روازسرملت مظلوم ایران کم کند. به امیدپیروزی ملت برسفاکان وخون آشامان رژیم آخوندی.

 6. كثافتا. تيكه تيكه تون مي كنيم. حالا مي بينيد. تيكه تيكه.

 7. وای خدایا کی شر این کثافتا رو از سر این مردم کم میکنی؟
  هر چند که شک دارم خدایی وجود داشته باشه!
  باورم نمیشه، قلبم درد گرفت، وحشتناکه، میترسم.

 8. kesafataye bivojdan ina na khodaromishnasan na namus daran

 9. این هم تلفن منزل عباس کارگر جاوید(قاتل ندا) : 00982155669993

  • من هم در بالاترین اینو دیدم…اما آخه چه طوری آقای حجاری این کارت شناسایی رو پیدا کرده یا مثلا اونو شناسایی کرده… تو رو خدا اشتباهات اول انقلاب رو تکرار نکنید. می دونید خیلی ها الکی توهمت خوردند و صدمه دیدند!
   یه روز یه اروپایی که خوب ایرانیها رو می شناسه به من گفت رفتار ایرانیها مثل اون بزه می مونه یکی پرید بعد همه با اون پریدند! تو را خدا اینقدر زود جو گیر نشیم!!!!

 10. حیف دختر به این نازی…

 11. man be khanevadash va doostanesh va hameie mardome iran tasliat migam ,va kamelan movafegham ke in vahshiaro baiad tike tike kard,va az khanevadash mikham ke in fajearo be gooshe jahan beresoonan

 12. ممکنه یه آدرسی چیزی از این خانم به ما بدید تا درباره صحت این ماجرا تحقیق کنیم؟ نگید که کار خطرناکیه چون حداقل همسایه هاشون که با خبر شدند. انگار ما هم یکی از همسایه هاشون. یا شایدم…

 13. akhe che ghadr cherto pert mighid.ki dide .. shode bashe

  • khodaya kojai chera komak nemikoni chera in ashghala kesafathaye jenayatkar harkari mikhand mikonand chera arabhaye goh lajan bayad biand tu keshware ma adam bekoshand omidwaram khoda agar hast azatun nagzare ruziro bebinim ashghala ke badtar azinha saretun biya khodaaaaaaaaaaa kojai key akhe key

 14. آب کیر ملت شریف ایران تو حلق ننه ی بسیجیان قهرمان!!
  آره کس خل از قدیم گفتن چاغو دستشو نمی بره.
  ولی مطمین باش یک مادری از شما بسیجیان دلاور بگاییم که اون سرش تو دهن سید علی شیره ای!
  الله اکبر!
  کیر تو مقعد رهبر!!

 15. لعنت به این قاتل های کثیف لعنت به خامنه ای و هر چی حکومت اسلامی
  که زیر سایه اسلام هر کثافت کاری می کنن
  اگه اسلام اینه من یکی که دیگه شرم دارم از این که مسلمانم

 16. اصلا چنین چیزی نبوده پرونده ی نامبرده در دادسرای جنایی مورد پیگیری میباشد و کسی دستگیر میشود که خائن بر این مملکت هستش فقط کافیه یه نگاهی به عراق و افغانستان بکنید که چه وضعیه در ضمن نکته ای لازم به مسئولین این سایت شماها خودتان اصلا تو یه درگیری بودید که اینجوری یه عده رو تحریک میکنین اگه جذات دارین شماها یکیتون یه کاری کنه از ترستون تو سوراخ هاتون پنهان شدینو با اخبار غلط یه عده رو میفرستین به راه خیانت آیا با وجود آدمهایی مثل شما و آمریکا و اسرائیل شماها آیا اینقدر ارزش دارین که خون این همه شهید رو به پای شماهایی که جیره خوارید توی 30سال ثابت شده که انواع و اقسام آزمایشات الهی روی این نظام صورت گرفته اما کجاست ضربه ای بر پیکره ی این نظام چقدر خواری چه قدر پست هستید این همه وقایع از اول انقلاب افتاده کی از خواب ضد اسلامیتان بیدار میشوید وای بر شما % فان حزب ا…هم الغلبون لا فتی الا علی لا سیف الا ذوالفقار

 17. آقاي «پاسدار» لطفا اينقدر شهيد شهيد نکن که همه ماها شهيد داديم، من خودم علاوه بر اينکه بصورت بسيجي تو جنگ بودم و مجروح شدم اما ديدم باصطلاح جوجه بسيجيهايي که اينجا زن و بچه مردم از دستشون در امان نيستند. قبل از اينکه به همه ليچار بگي کمي چشاتو باز کن. همينکه اسمتو گذاشتي پاسدار معلومه که نون دونيت همينه. اما يادت باشه لقمه لقمه‌اي که شماها ميخورين از حق همين مردمه. اين يادت باشه

 18. خفه شو پاسدار احمق

  • چرا خفه بشه بیچاره؟
   خوب به سوال من جواب بده لطفا: وقتی جنازه سوخته بوده، کی فهمیده که کس و کون ترانه پاره شده بوده؟ تو دیدی؟

 19. baba ina basiji ha nistan na inke bekham defa konam vali basiji ha hahm adaman faghat jav gir shodan onam be tarze fajih.inai ke in kararo mikonan az mardome adi nistan ina amozesh didan ye ensane mamoli hamchin kari nemikone ina ghati kardan adam koshan,kasi ke zire shaknje adam mikoshe ensan nist,fekr nakonam basiji haye addi ke to masjeda hastan az in kara konan.ina malom nist az kodom sayare omadan inja kharab shodan?

 20. آخه مگه نمی گن که جنازه اش سوخته بوده؟ پس چجوری فهمیدند که کس و کونش پاره شده بوده؟
  عجب دروغهایی درست می کنند!!!!

 21. حقش بود
  کسی که در مقابل نظام بیا ستد
  حقش است

  • کسسسسسسسسسسسسسسسسسس نگووووووووووووووووووووووووووووووووووو

 22. همين يه مشت آدم يابو و احمق مثل شما احمقان که مملکت ما رو به گوه کشيدن … حرومزاده اگه ننه يا خواهر خودتو ميبردن اين بلارو سرش مي‌آوردن خيلي حال مي‌کردي آره ؟؟؟؟ لابد خودتم ميرفتي خواهرو ننتو ميکردي …
  به شماها مي‌گن بي‌ناموسه حرومزاده
  هه دختر که سهله اين جاکشا به پسراي زير 18 سالم تجاوز ميکنن …

  *** نه ندا نه نرانه نه همه‌ي عزيزائي که از دست داديمشون هيچ وقت از يادمون نميرن … ***
  به اميد روزهاي سبز و بوي آزادي براي همه‌ي آدمايي که ميخوان با شرافت زندگي کنن )))

 23. ريدم به هرچي آخوندو بيسجي و پاسدار و اين ان و گوههاست … آره بابا باشه همه بد شدن شماها خوبيد … هه !!!
  آره من خودم کسي بودم که هميشه تا جائي که ميتونستم تو همه‌ي اين درگيري‌ها و راهپيمايي‌ها بودم ديدم که حتي وقتي آرومم داري از جلوشون رد مي‌شي چه جوري مي‌زنن و مي‌کشنت،‌پس خواهشا اون کسي که اينجا زر زر زيادي کرده اون حلقشو ببنده که خودش مي‌دونه تو اين مملکت چي داره مي‌گذره بازم داره زر مفت مي‌زنه

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: